czwartek

7.03 czwartek - TABATA MITSURU & LXMP - koncert


TABATA MITSURU to japoński gitarzysta, basista i kompozytor. Wydaje płyty solowe a także jest członkiem następujących składów (które nie powinny być Wam obce):

ACID MOTHERS TEMPLE & THE COSMIC INFERNO
ZENI GEVA
AMAZON SALIVA
LENINGRAD BLUES MACHINE
GREEN FLAMES
GUILTY CONNECTOR und TABATA
NOISE CLINIC
PAGTAS
ALIEN SOCIAL DANCE PARTY
20 GUILDERS
WABO-CHAO ( MIYASHITA KEIICHI + TABATA MITSURU + FUJIKAKE MASATAKA )
itd.
To także człowiek, który założył kiedyś zespół BOREDOMS.


LXMP to projekt dwóch warszawiaków - Piotrasa i Maciasa, którzy znani są jako sekcja rytmiczna zespołu Baaba albo jako 60 Minut Projekt - godzinny duet dramenbejsowy. Współtworzą oni, razem lub osobno, także wiele innych grup np. Paris Tetris, Shofar i długo by tak można jeszcze wymieniać.
LXMP jednakowoż eksploruje inne obszary używając zestawu zasadniczego w postaci perkusji, basu i dwóch syntezatorów MS-20, Piotras i Macias starają się przywołać wspomnienia romantycznych spacerów po działkach, nieusprawiedliwionych nieobecności na wuefie lub też smaku śniegu na Kalatówkach. Jak to pięknie powiedział prof. Andrzej Obczyński: "Chodzi o to, żeby był rozpierdol". 14 maja 2010 Lado ABC wydało ich płytę zatytułowaną zgodnie z prawdą "Trois Suites + Une Miniature", a zawierającą nieco ponad 20 minut muzyki. W 2012 zespół wydał dwa albumy (z planowanej serii czterech) jako trio ze specjalnie zapraszanymi do tego celu gośćmi (dwaj pierwsi to Chad Popple i Kazuhisa Uchihashi). Jednym z ostatnich projektów była reinterpretacja klasycznego albumu Herbie Hancocka "Future Shock" na zamówienie Unsound Festival, która w wersji płytowej ukaże się na wiosnę 2013.
Piotr Zabrodzki bass, synths & Macio Moretti drums, synths Brak komentarzy:

Prześlij komentarz