czwartek

27.10. (CZW) GIPSY RUFINA | JUHANA IIVONENGipsy Rufina (Włochy) i Juhana Iivonen (Finlandia)
Dwóch „bardów”, tekściarzy/wokalistów, spotkało się w Bremie (Niemcy) w październiku 2009, grając na festiwalu „Folk Art Now”. Rozpoczęli współpracę oraz wspólną trasę koncertową po Finlandii latem 2010 z docenianym „Touring Folk” wypuszczonym przez fińską wytwórnię „Ruhi”, prowadzoną przez Juhana. Jesienią z propozycją wspólnych nagrań wyszedł do nich belgijski producent Peter Acoustic.
Duet poleciał do Antwerpii w październiku z zamiarem nagrania kilku piosenek. Kiedy Peter przyprowadził ich do drewnianego pokoju w „Madam Fortuna”, w popularnej, wieloetnicznej dzielnicy Antwerpii – Borgerouth, ustawił mikrofony i sesja nagraniowa się zaczęła. Przy akompaniamencie pianina. W pobliżu barów z frytkami i belgijskim piwem. W ciągu pracowitego tygodnia nagrali 6 piosenek oraz dodatkowo dwie nowe, napisane w czasie tych sesji, zdecydowali się zatytułować ten album „Madam Fortuna”. Zostanie wydany przez fińską wytwórnię „Eelis” 12 października w Oulu, w Finlandii.

Gipsy Rufina to podróżniczy projekt tekściarza i wokalisty, Emiliano „Gipsy” Liberali. Pochodzący z małego miasteczka otoczonego górami w środkowych Włoszech (tzw. Saint Valley) pragnął zobaczyć świat za górami. Był tam Rzym, w którym Gipsy grał w różnych zespołach punk-hardcore’owej sceny lat 90. Szybko Rzym stał się dla niego zbyt mały, więc chciał zobaczyć co było za oceanem. Będąc tam postanowił podróżować miesiącami po Stanach autobusami, zaczął pisać i komponować piosenki. W 2004 w Kolonii zaczął grać, otwierając koncerty swoich przyjaciół, lokalnych gwiazd – The Cowboys On Dope. Nadal ciągle podróżował, pracując na statkach, z Brazylii na Tahiti i na Wyspy Dziewicze oraz z powrotem. Później, między 2004 a 2006 Gipsy nagrał swoje pierwsze cztery piosenki demo – akustyczne ballady i zaczął podróżować ze swoją muzyką. W 2007 wypuścił krótkie (6 piosenek) LP pod tytułem „Name your Beast”. W 2008 Gipsy Rufina został koncertującym muzykiem na „pełen etat” i podróżował po Europie. Jego nowy album „End of Decade” został wydany w 2009 przez Szwajcarską wytwórnię „Road Sweet Road”.

START: 21.00
WSTĘP: 10 PLN

http://www.gipsyrufina.com/
http://madamfortuna.blogspot.com/2011/07/madam-fortuna-tour-2011.html

koncertowi patronują:
5 kilo kultury http://5kilokultury.wordpress.com/
DNA muzyki http://www.dnamuzyki.net
F*uck You Hipsters http://www.fyh.com.pl/
Niezal Codzienny http://niezalcodzienny.pl/
Screenagers http://screenagers.pl/
Uwolnij Muzykę http://www.uwolnijmuzyke.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz