poniedziałek

18.10. (WT) DOMESTIC VIOLENCE | JESUS IS A NOISE COMMANDER | ODAIBEDomestic violence (PL/UK)

Granularne explozje dźwięków, spixelowane obrazy, syntetyczne paroksyzmy i etos DIY kształtują intensywny performance. Artyści używają własnych samodzielnie skonstruowanych elektronicznych kontrolerów opartych na dotykowych sensorach aby manipulować obrazem i dźwiękiem.

Andrzej Wojtas (Jędrek) oraz Ewelina Aleksandrowicz (Tikul) tworzą artystyczny duet od 2008 roku, poruszają się w obszarach nowych mediów. Inspirują się post-apokaliptycznym krajobrazem, estetyką glitch i dekonstrukcją materiału. W 2010 roku rozpoczęli swój nowy audiowizualny projekt noisowy - Domestic Violence, który dotychczas został zaprezentowany w Helsinkach, Rzymie, Berlinie i Londynie. Nieustannie próbują kreować wizualne wyzwania i intensywne głębokie doznania, tworząc niepokojącą aurę dźwięków oraz video poezję. Ich prace eksplorują ciało, rzeźbę post-industrialnego krajobrazu, dekonstrukcje, transformacje, czas, percepcje.

Domestic Violence zmienia agregaty emocji w terapeutyczne wizje. Podczas występów live publiczność jest poddawana fali katartycznych noisowych dźwięków oraz obrazów dojmująco cielesnych i surrealistycznych. Ekspresyjne, surowe podejście z elementami brutalizmu sprawia, że widz udaje się na rytualną elektroniczną pielgrzymkę do korzeni ludzkości i nieludzkości, odwiedzając ukryte obszary psyche. Ich praktyka obejmuje szeroki zakres działań interdyscyplinarnych od sztuki video i physical computing po tworzenie instalacji i audiowizualny performance. Swoje prace prezentowali na wielu międzynarodowych Festiwalach.m.in. WRO Biennale, Mapping Festival, Sound:Frame, Pixelache oraz Steim Amsterdam. Obecnie są aktywną częścią Culture Lab - Centrum Nowych Mediów na Uniwersytecie w Newcastle (UK).

http://www.vimeo.com/20498692 - Helsinki / L À - B A S, FI

http://www.vimeo.com/21236740 - Culture Lab / Kira-Kira, UK

http://niochnioszki.net/ http://vimeo.com/tikul

Jesus is a noise commander to projekt harshnoise/trash zmyślnie skonstruowany przez zaangażowanych w aranż multi-dysharmonijnej wizji w fonii i faunie powstał wraz z nadejściem 2002 roku pańskiego. Podczas jego dojrzewania narodził się nurt kreacji dźwięku, tożsamej z cywilizacyjnym protestem nad podupadłością brzmienia powszechnego, w którym jeden strumień emocji mając do czynienia z możliwością nieopisanej recepcji, marnym jest rejestratorem… Zatem projektanci zdając sobie sprawę z potrzeb nieświadomych istnień oferują osiągniecie tego stanu poprzez swój muzyczny przekaz, który szczególnie na występach wzbogacony jest aspektami kostiumowo-perswazyjnymi.

https://www.facebook.com/jesusisanoisecommander

Odaibe to projekt Bartka Szlachcica, grafika i twórcy nowych mediów, który w swoich działaniach łączy eksperymentalny wizualizm z muzyką elektroniczną i grą na perkusji. Swoje prace audiowizualne prezentował m.in w BWA Awangarda, BWA Design, CSW Toruń. W latach 2007-2009 był bębniarzem w psychodeliczno-metalowej formacji Halomirella Gobi. Jako VJ występował m.in. na Heineken Open Air, Vivisesja Festival, Slot Art i Fest. Ambientalnym. W 2010 roku wydał debiutancki mini-album 'Hello World' w szkockim net-labelu Section 27. W tym samym roku zaczął współpracę z poetą Kamilem Zającem jako ODAIBEDOKZ. W 2011 roku netlabel 49manekinow wydał kompilację "Honsiu Midnight Remixes" składającą się z 10 remixów utworu "Osaka Midnight Train" w wykonaniu producentów muzyki elektronicznej z całego świata. Sam również reinterpretował utwory Altered Carbon, Katsa Theo, Pleq'a i Ddekombinacji. Odaibe w 2011 roku występował już we Wrocławiu, Krakowie, Hradec Kralove, Pradze i Rzymie.

http://soundcloud.com/odaibe

http://vimeo.com/odaibe

START: 21.00

WSTĘP: 10 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz