piątek

24.10. (PN) HANIS BROWN | RAY DICKATY | PIOTR KUREKHANIS BROWN
Jest kompozytorem współpracującym z dużą ilością reżyserów, muzyków i artystów w Nowym Yorku oraz Los Angeles. Zyskał sobie uznanie dzięki niezwykłym i wszechstronnym kompozycjom. Źródła jego inspiracji są bardzo różnorodne: od klasyki (Bela Bartok i Penderecki), przez jazz (Charles Mingus) aż po współczesny rock (Sonic Youth, Pavement) czy elektronikę (Apex Twin, DJ Shadow).
Brown napisał wiele muzyki do filmów, które swoje premiery miały w The Acadamy of Arts and Sciences, the Brooklyn Academy of Music oraz na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. Jako gitarzysta jazzowy grał z takimi artystami jak Maria Schneider, Bobby Shew i Ed Neumeister.
W 2010 roku nagrał swój debiutancki album eksperymentalnego rocka - „Oh AH Ee”, został on bardzo entuzjastycznie przyjęty przez krytykę. Idąc za ciosem w 2011 Brown wydał kolejną wyśmienitą płytę pod tytułem „Severe Insomia”, zawiera ona elektroakustyczną muzykę kameralną. Obecnie pracuje wraz z kwartetem smyczkowym ETHEL.

http://www.hannisbrown.com/home.html

http://www.myspace.com/hannisbrown

PIOTR KUREK
Artysta dźwiękowy i autor muzyki teatralnej. Współzałożyciel nieaktywnej już grupy Ślepcy. Współpracuje z portugalską wytwórnią Crónica i lubelskim Ośrodkiem Rozdroża. Ma na swoim koncie dwie solowe płyty. Koncertował na festiwalach teatralnych i muzycznych w Polsce (Festiwal Malta, Festiwal KODY), Niemczech (Transmediale), Portugalii (Cornelius Cardew and the Art of Listening), Francji (Traverses), Austri (Elevate), Węgrzech (UH Fest), Białorusi i Hiszpanii. Incydentalnie zbieracz małych, średnich i dużych instrumentów.

http://www.piotrkurek.com/

START: 21.00
WSTĘP: 10 PLN

koncertowi patronują:
5 kilo kultury http://5kilokultury.wordpress.com/
DNA muzyki http://www.dnamuzyki.net/
F*uck You Hipsters http://www.fyh.com.pl/
Niezal Codzienny http://niezalcodzienny.pl/
Screenagers http://screenagers.pl/
Uwolnij Muzykę http://www.uwolnijmuzyke.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz