środa

WELL DONE, JACKSON POLLOCK, GASOLINE


27 WRZESIEŃ 2010
START: 21
WSTĘP: 10/15 PLN

WELL DONE, JACKSON POLLOCK

Berlińska grupa zapowiadająca się na kolejnego post-rockowego klasyka. Well Done, Jackson Pollock to mała orkiestra elektroakustyczna, w której dzwonki, skrzypce, trąbka, wibrafon i banjo okraszone są miękką, wysublimowaną elektroniką. Z harmonijnego dźwięku tworzy się oniryczny obraz. Muzycy generują krajobrazy, czasem bliskie hiperrealistycznemu malarstwu, czasem prześwietlone i zarysowane jakby zarejestrowane na taśmie Super 8. Najważniejsza jest dla nich wyobraźnia i to jak z pomocą muzyki można nią pokierować. Gdzieś pomiędzy Boards of Canada, a islandzkim Sigur Ros.

http://www.myspace.com/welldonejacksonpollock

GASOLINE

Muzykę GASOLINE najlepiej podsumować słowami: „piosenki bez słów”. Poszczególne utwory wychodząc od tradycyjnej melodyjności muzyki popularnej uwypuklają to, co w tej muzyce jest zazwyczaj tłem dla słów. Zespół zestawia dźwięki elektroniczne z brzmieniem klasycznego rockowego instrumentarium. Muzyka GASOLINE jest więc nasycona ciepłem i spokojem, z drugiej strony istnieje w niej charakterystyczna rytmika i niepokój, wręcz rockowa energia.
W 2008 r. nakładem polskiej wytwórni Homeless Records oraz niemieckiego labelu Sopot Records ukazała się dobrze przyjęta debiutancka płyta GASOLINE pt. „THE NEW DISCIPLINE”. Zespół zagrał szereg koncertów w Polsce, Niemczech, Czechach i Danii.
Zespół od początku istnienia działa w niezmienionym składzie: Darek Gosk (perkusja), Maciek Dawidowski (bas), Tomek Dawidowski (pozostałe dzwięki).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz