sobota

VIDEONOTACJE - FILMY O WARSZAWSKIEJ KULTURZE NIEZALEŻNEJ


Już od 6 września przez cały miesiąc videonotacje zagoszczą aż w 16 warszawskich kawiarniach. Wiele dzielnic, wiele różnych miejsc. Wszystko po to, aby każdy mógł natrafić na krótkie formy dokumentalne i poznać Warszawę, jakiej nie znał.

Do 3 października będziemy pokazywać videonotatki młodych twórców, aby przekonać jak bardzo Warszawa może być tajemnicza i zaskakująca. To, co najciekawsze nie zawsze widać na pierwszy rzut oka.

Działania społeczno-artystyczne pozwalają spełnić się różnym ludziom. Rozwinąć umiejętności i nabrać wiary w siebie. Budują społeczeństwo obywatelskie, poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za swój los. Bardzo rzadko można przeczytać o nich w gazetach czy zobaczyć w telewizji. Dlatego postanowiliśmy promować je tworząc pierwszy videoblog o prężnie działającej, warszawskiej kulturze niezależnej.

Korzystamy ze zmian w kulturze audiowizualnej wywołanych przez serwisy typu YouTube. Wierzymy, że można informować / otrzymywać informacje oddolnie, nie bazując jedynie na tradycyjnych środkach przekazu. Tworząc videonotatki chcemy czerpać z doświadczeń filmu dokumentalnego i formuły wykorzystywanej przez kroniki filmowe. Młodzi filmowcy w ramach projektu realizują krótkie formy dokumentalne.

27.09 - 03.10 VIDEONOTACJE W EUFEMII

ZAPRASZAMY!

http://www.videonotacje.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz