środa

PEASANT, POWIEKI20 WRZEŚNIA 2010
START: 21
WSTĘP: 10/15 PLN

W cyklu "Zespoły, które możesz zobaczyć w E zanim jeszcze staną się sławne" serdecznie zapraszamy na koncert: PEASANT, POWIEKI.

PEASANT (us)

Gdy Damien DeRose ukończył 18 lat, rzucił szkołę, wziął gitarę i wraz z przyjacielem zakupił żaglówkę w Kaliforni. Celem było proste życie, sterowane jedynie przez wiatr. Jak to często bywa, plan nie wypalił, jednak zamiast tego Damien zaczął podróżować po Europie i Stanach Zjednoczonych i zdobywać fanów, grając pod pseudonimem Peasant. Kilka lat później wydał własnym sumptem swoją debiutancką (nagraną w domu) płytę "Fear Not Distant Lover", która podbiła uszy i serca fanów oraz recenzentów.
W 2008 roku Peasant podpisał kontrakt z Paper Garden Records i wydał pierwszy album studyjny zatytułowany "On The Ground". W chwili obecnej promuje swoją najnowszą płytę "Shady Retreat", częściowo nagraną na strychu 200-letniego domu na farmie.
Peasant to Damien Nicholas DeRose, amerykański multiinstrumentalista, sprawnie łączący tradycję muzyki folkowej swojego kraju z przebojowymi popowymi melodiami.

http://www.myspace.com/peasant


POWIEKI (pl)

Powieki to warszawskie trio, którego początki sięgają 2005 roku. W ciągu swojego istnienia grupa zdążyła przejść kilka przetasowań stylistyczno-składowych. Zdołała jednak wypracować charakter tworzonej przez siebie muzyki i rozpocząć regularne koncertowanie w klubach supportując między innymi Pink Freud, Świetliki, fiński Underwater Sleeping Society czy rosyjski Everything Is Made In China. Niektórym występom towarzyszą wizualizacje autorstwa Magdaleny Szydłowskiej.
W 2008 roku Powieki ukończyły prace nad promocyjną EPką „Trzaski” nagraną w zaimprowizowanym przez siebie do tego celu studiu. Piosenki zespołu trafiły na kompilacje „We Are From Poland vol.3”, „Alternativepop vol.1” oraz na składankę sygnowaną przez słowacki magazyn kultury eksperymentalnej VLNA. W kwietniu 2009 światło dzienne ujrzało drugie wydawnictwo - „Szepty”. Dwa miesiące później grupa wystąpiła podczas 38 Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie grając na żywo do niemego filmu „Kult Ciała” z 1930r.
Warstwa dźwiękowa zespołu oscyluje wokół post-rockowego brzmienia okraszonego dawką melodyjnego transu i psychodelii z domieszką surrealistycznych słownych opowieści.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz