czwartek

21.07 poniedziałek - IMPRO MITING: DICKATY / OLTER / WÓJCIŃSKI - koncertTrio Dickaty / Olter / Wójciński powraca do Eufemii! Wystąpią już w poniedziałek, 21. lipca.

KSAWERY WÓJCIŃSKI - kontrabasista i kompozytor, ur. w 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska,Michael Zerang,Nicolle Mitchell,Tim Sparks,Klaus Kugel, Hans Peter Salentin, Norris Garner, , Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency , Hera . Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa.

TEODOR OLTER - improwizator, bębniarz jazzowy. Gra w zespołach Pokusa i Nietakt, w duo z Wojtkiem Kwapisińskim. Występuje w Warsaw Improvisers Orchestra. Pod pseudonimem Sun Enough tworzy słabą muzykę elektroniczną.
Grając na bębnach przykłada większą uwagę do melodii i dynamiki niż do rytmów i metrum. Wykształcenia muzycznego nie posiada, uczęszcza do szkoły plastycznej. Za największych perkusistów uważa Eda Blackwella, Hana Benninka i Adama Pierca z Mice Parade.

RAY DICKATY - saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy. Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven.
Mieszka w Polsce, jest ważną i aktywną postacią polskiej sceny muzyki improwizowanej: współpracuje m.in. z Maciejem Bielawskim, Mikołajem Pałoszem i zespołem Trifonidis Free Orchestra.

Poniedziałek, 21.07.2014
Start: 21:00
Wstęp: 10zł
Klubojadalnia Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz