środa

06.03 czwartek - IMPRO MITING: PAWEŁ SZPURA / ŁUKASZ RYCHLICKI - koncertPaweł Szpura i Łukasz Rychlicki jako duet grali razem już wielokrotnie, były to jednak występy inspirowane dokonaniami Alberta Aylera i jemu dedykowane. Tym razem wykorzystają głównie własne doświadczenia zdobyte podczas wspólnego grania w zespole Lotto czy w innych projektach.


PAWEŁ SZPURA: perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Jest członkiem zespołów HERA i Wovoka. Z Łukaszem Rychlickim i Majkiem Majkowskim tworzą Lotto.


ŁUKASZ RYCHLICKI: gitarzysta. Znany głównie jako członek zespołu KRISTEN. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji, pomiędzy tradycją wyznaczoną przez takich gitarzystów jak Sonny Sharrock czy Thurston Moore. Z Pawłem Szpurą i Majkiem Majkowskim tworzą Lotto, a z bratem Mateuszem Rychlickim duet Salto.

Czwartek, 6.03.2014
Start: 21:00
Wstęp: 15zł
Klubojadalnia Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz