wtorek

05.12 czwartek - O POTRZEBIE EGZOTYZMU - LÉONORE BOULANGER (FR) - koncert + impreza➳ LÉONORE BOULANGER (LIVE)

✔ VIDEO: http://bit.ly/1bVHZpo

● Léonore Boulanger wywodzi się z przedmieść Paryża, tych samych, z których wywodzą się poeci z kręgu OuLipo. Śpiewa po francusku, niemiecku i w swoim własnym, nikomu nieznanym języku. Nagrała dwie płyty, na ostatniej towarzyszy jej Jean-Daniel Botta, który będzie jej towarzyszył także na warszawskim koncercie.

Wśród swoich inspiracji wymienia niemiecką literaturę, dźwięki Afryki i tradycje klasycznej muzyki perskiej i azerbejdżańskiej. Jej muzyka leży gdzieś pomiędzy systematycznymi poszukiwaniami nowych brzmień, uciekających od tego co słyszymy w muzyce na co dzień, a nieświadomym błądzeniem i odkrywaniem.

● NASI OSTATNI GOŚCIE ZAGINĘLI W SWOICH PODRÓZACH KU EGZOTYCE, TYM RAZEM KONCERT NA PEWNO SIĘ ODBĘDZIE.

● AFTER:
DJ LUTTO LENTO
FILIP LECH
tiki house muzak and upscale techno lounges

● THERE WILL BE SOME FOOD / TBA

● CZWARTEK, 5.12.2013
START: 21:00
WSTĘP: 13 PLN

● ''O potrzebie egzotyzmu'' próbuje odszukać pewną nienazwaną stratę, której większość z nas poszukuje. Niektórzy na drugim końcu globu, inni na drugim końcu miasta - w momencie, w którym spotykamy się z naszą upragnioną egzotyką, zazwyczaj okazuje się ona zbyt realna niż nasze wcześniejsze wyobrażenia. Pochylmy się przed naszymi wyobrażonymi fetyszami:

Prawda i piękno, Chińczycy i Murzynki, antyk i Jan Jakub Rousseau, syreny i turbany, kobiety-dzieci i martwe natury, dożynki i tapiry, oto niektóre egzotyzmy. Chodźmy dalej, wejdźmy głębiej. Słuchajmy, oglądajmy, jedzmy i pijmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz