poniedziałek

04.12 środa - IMPRO MITING: ARNOLD HABERL / GERARD LEBIK - koncert


Zapraszamy na kolejny IMPRO MITING, tym razem wystąpi duet Arnold Haberl/ Gerard Lebik.

Do spotkania muzyków doszło w kwietniu tego roku podczas austriackiej edycji festiwalu VN:M w Forum Stadpark w Gratzu. Następnie artyści mieli okazję wystąpić razem z grupą muzyków z Polski i Austrii w klubie Porgy and Bess w Wiedniu. W grudniu tego roku Noid i Gerard Lebik zagrają pierwszą wspólną trasę w Polsce.

Arnold Haberl / Noid
http://noid.klingt.org/

Kompozytor, performer, improwizator, wiolonczelista eksperumentujący z elektroniką, jego podejście do muzyki można opisać jako fundamentalne poszukiwania pomiędzy grą solową, zospołową, instalacjami soundartowymi po video-art. Jego szerokie zainteresowania doprowadziły do współpracy z
muzykami jak.: Klaus Filip, Taku Unami, o.blaat, Axel Doerner, Christian weber, ErikM, Dieb13, Kazuhisa Uchihashi, Burkhard Stangl, Yan Jun, Taku Han-Noda, Carl Stone, Mattin, jak i z choreografami - Joao Fiadeiro, Colette Sadler, Akemi Takeya, Philipp Gehmacher czy artystami wizualnymi jak Alexander Schellow, Heike Kaltenbrunner, Erik Hable or André Goncalves.

Jako programista wraz z Klausem Filipem jest również twórcą projektu "ppooll" open source'owej aplikacji do MAX MPS dla działań interaktywnych, prezentowanej na konferencji cycling74 w 2009 w San Francisco.

Jest również organizatorem interdyscyplinarnego festiwalu "Reheat" oraz kuratorem wystaw sound-artu na festiwalu "Konfrontationen Nickelsdorf".

Gerard Lebik
http://www.gerardlebik.com/1980.html
http://zopan.bandcamp.com/

Tworzy dzwięk i muzykę przez improwizację, notacje muzyczną oraz manipulowanie materiałem dzwiękowym stosując media akustyczne i elektroniczne takie jak saksofon, klarnet kontraltowy, generatory fal akustyczych, obiekty elektroakustyczne, video feedback i software.
W 2007 ukończył Wrocłwaską Akademię Muzyczną. Zaczynając od muzyki klasycznej przez jazz, free improvisation dociera do muzyki eksperymentalnej, sound artu i noise'u.

Współpracował i występował z: Eryck Abecassis, Kazuhisa Uchihashi, Rob Mazurek, Keith Rowe, Brian Labycz, Hernani Faustino, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, Bettina Wenzel, hans w koch, Joker Nies, Anton Hatwich, Marc Riordan, Sebastian Meissner, Pawel Janicki, Artur Majewski, Kuba Suchar, Piotr Damasiewicz. Yamaguchi Jin Lang, Ura Hiroyuki.

Duet Gerarda i Arnolda wystąpi w Eufemii 4. grudnia.
Start o 21, wstęp za 15zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz