poniedziałek

18.09 środa - BANANA PILL / PAPER CUTS / PROMIENIOWANIE / DJ LUTTO LENTO / FILIP LECH - koncert i imprezaZapraszamy na środowy wieczór z muzyką eksperymentalną. Wystąpią Banana Pill (FI), Paper Cuts (PL) i Promieniowanie (też PL). Po koncertach afterparty z Filipem Lechem i DJ-em Lutto Lento.Banana Pill to małżeński duet Saszy i Dimitriego, dwójki nietuzinkowych muzyków zamieszkałych w Helsinkach. Wykorzystując syntezatory, gitary, własne głosy i ogromną ilość efektów tworzą leśną odmianę muzyki drone, nową falę metsäfolku. Sasza i Dimitri prowadzą także wytwórnię Jozik Records, niskonakładowe wydawnictwo bliskie ideom rosyjskiego Full Of Nothing. Wystąpią w Polsce po raz pierwszy.Paper Cuts to duet łączący muzyczny potencjał syntezatora modularnego i perkusji. Stawiają na improwizację, ale słabość do czytelnej struktury sprawia, że nierzadko odchodzą od strategii kojarzonych z tym gatunkiem. Żywioł perkusji prowadzi dialog z generatywną mocą maszyny, dając zaskakujące rezultaty - od transowych, plemiennych tańców, przez delikatne, organiczne przestrzenie aż po gęste, nawarstwiające się struktury.

Wojtek Kurek (perkusja) i Łukasz Kacperczyk (syntezator modularny, karimba) spotkali się wiosną 2013 roku, a już w czerwcu nakładem wydawnictwa Wounded Knife (http://woundedknife.com/) ukazała się ich debiutancka kaseta First Date.
Materiał można przesłuchać na stronie papercuts2013.bandcamp.com.Promieniowanie to duet Bartka Kalinki (elektronika) i Wojciecha Kwapisińskiego (gitara). Zespół porusza się w klimacie muzyki noise/expermintal/electronix nie uciekając jednak od naiwnego piękna melodii.

http://xvp.pl/
http://kwapisinski.blogspot.com/Filip Lech/ DJ Lutto Lento
Im więcej ektoplazmy wydziela medium podczas seansu spirytystycznego, tym bardziej traci na wadze. Im częściej odtwarza się płyty tym bardziej są porysowane, a ''Ektoplasma'' to nazwa płyty portugalskiej grupy Tropa Macaca, którą serdecznie polecamy.

https://soundcloud.com/luttolento
https://soundcloud.com/fl23Środa, 18.09.2013
Start: 21:00
Wstęp: 15zł

Zapraszamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz