poniedziałek

17.09 wtorek - IMPRO MITING: POSTAREMCZAK / MAŁKOWSKI / WÓJCIŃSKI / KASPEREK - koncertDrugi IMPRO MITING września, czterech muzyków, dwa saksofony, jeden kontrabas i kilka bębnów i talerzy. Postaremczak/Małkowski/Wójciński/Kasperek. Grali ze sobą w różnych składach, w tym zadebiutują wieczorem 17. września w Eufemii.

Paweł Postaremczak
– saksofonista, znany ze współpracy z Mikołajem Trzaską oraz formacjami Emergency i Snowman, z którą w 2008 r. wydał swoją debiutancką płytę "Lazy". Współtwórca kwartetu Hera. Współpracuje m.in. z Wacławem Zimplem, Ksawerym Wójcińskim, Klausem Kugelem, Robertem Kusiołkiem, Januszem Stefańskim, Markiem Tokarem.

Jan Małkowski - improwizator, samouk, chciałby pozostać w swoim graniu na etapie dziecięcego bazgrolenia lub spontanicznego tańca; od lat współpracuje z perkusistą Michałem Kasperkiem, ich wspólna gra jest odzwierciedleniem życiowego tętna, z którym są "tu i teraz", poddają się bryzganiu i szkwałom codzienności; od roku współpracuje z Rayem Dickatym, z którym współtworzy improwizujący zespół Infant Joy.

Ksawery Wójciński - niezwykle wszechstronny, klasycznie wykształcony kontrabasista, swobodnie poruszający się w stylistykach sięgających od muzyki dawnej po współczesną muzykę improwizowaną. Wójciński dysponuje bardzo charakterystycznym, głębokim dźwiękiem i wyjątkowym poczuciem rytmu, przywołując na myśl wielkich kontrabasistów afroamerykańskich.
Jego wirtuozowska technika smyczkowa pozwala mu na prowadzenie partii melodycznych wchodzących w równoprawny dialog z solowymi instrumentami. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Michaelem Zerangiem, Raphaelem Rogińskim, Mikołajem Trzaską.

Michał Kasperek - Bębnista. Gra bo ma fiksację.

Wtorek, 17.09.2013
Start: 21:00
Wstęp: 15zł
Eufemia. Zapraszamy gorąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz