wtorek

9.08 piątek - FESTIWAL PRZYJACIÓŁ SKARB PIRATÓW
"Jesteśmy przyjaciółmi. Na co dzień zajmujemy się różnymi rzeczami, wykonujemy odmienne prace, innymi drogami błądzimy, ale kumplujemy się i chcemy razem stworzyć coś pozytywnego – dla siebie i dla innych ludzi. Niekomercyjnie, bo dość mamy komercji. Bez grantów, bez projektów, bez sponsorów, bo wielu z nas z grantozą ma do czynienia permanentnie. Zamiast pisania wniosków, umów i rozliczeń wolimy cieszyć się więziami przyjaźni i razem z wami bawić się, tworzyć, rozmawiać.

Dlatego wspólnie, własnym sumptem i własną wyobraźnią organizujemy Festiwal Przyjaciół Skarb Piratów, w trakcie którego będziemy dzielić się swoimi umiejętnościami, wiedzą, twórczością i doświadczeniami. Będą performanse, koncerty, występy poetyckie, warsztaty i różne inne atrakcje. Najgorszy zespół świata zagra poprzedzony setem muzyki eksperymentalnej, poznacie tajniki kreatywnego pisania haiku, a wasze portrety ozdobią ściany Eufy. No, wpadnijcie, nie będziecie się nudzić ;)"

LINE-UP:

16.00 – 18.00 Kreatywne pisanie również dla dyslektyków + haiku dla żółtodziobów - Van Anh (Loesje, www.loesje.pl).
Van Anh, moderatorka warsztatów kreatywnego pisania Loesje, poprowadzi warsztaty kreatywnego pisania przyjazne dla średnich i dużych, dyslektów i dysortografów. Będzie to zabawa słowem i myślą, po której nastąpi również wspólne tworzenie haiku (level: basic) na bazie prozy dnia codziennego.

16.00 – 18.00 Warsztaty rowerowe - Rowerownia Syrena (http://rowerowniasyrena.blogspot.com/)
Warsztaty wymiany i łatania dętek oraz hamulcowe – obowiązują zapisy (rowerowniasyrena@gmail.com)! W programie teoria (konstrukcja roweru, nazewnictwo, typy hamulców, podstawowe usterki) i praktyka (regulacja, wymiana części). Przyjedź na swoim rowerze, nie zakładaj najczystszej białej koszuli. Jeśli wiesz, że musisz wymienić którąś z części układu hamulcowego (np. linkę, pancerz, klocki) – weź nowe części ze sobą. Narzędzia (klucze, łatki, łyżki do opon, pompki) będą na miejscu, ale jeśli przyniesiesz własne, nie będziesz musiał/-a czekać w kolejce.

UWAGA! Na warsztaty zapraszamy tylko posiadaczki/-czy następujących typów hamulców: cantilever, v-break, hamulce szosowe symetryczne, hamulce szosowe jednostronne (jeśli nie wiesz jakie hamulce masz w swoim rowerze, porównaj je ze zdjęciami w internecie). W części praktycznej NIE będziemy się zajmować hamulcami hydraulicznymi, tarczowymi, bębnowymi ani torpedo.

16.00 – 20.00 Warsztaty tkackie - Michał Bielecki
Stwórzmy makatki i kilimy z nieużywanych łachów zalegających w szafach! Michał Bielecki pokaże sekretne ściegi i zademonstruje wszystkim chętnym, jak ze starych ciuchów i wszystkiego, co przyniesiecie, przy użyciu ramy tkackiej stworzyć piękne tkaniny. Weźcie ze sobą niepotrzebne bluzy, koszulki, gatki i żaboty, nie bierzcie tylko takich prujących się sweterków, bo z nich raczej nic nie będzie.

19.00 – 20.00 Występy poetyckie - Paweł Gawlik, Xawery Stańczyk

20.00 – 20.30 Koncert - Olgierd Dokalski solo
Olgierd Dokalski - muzyk, gnostyk, cybernetyk. Urodzony w Warszawie. Gra na trąbce. Samouk. Muzycznie mocno związany z kulturą Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywna postać na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej.
Olgierd Dokalski tworzy oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych i filmów oraz współpracuje z renomowanymi artystami i muzykami z kraju i z zagranicy. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się Michael Gira (Swans) i pionier future-jazzowej trąbki Nils Petter Molvaer.
Prowadzi kwintet Daktari, kwartet nor cold (polsko-belgijsko-izraelski kolektyw odtwarzający we współczesnym kontekście muzycznym sefardyjskie pieśni z bałkanów z początku XX wieku), współtworzy zespoły kIRk, Altona i Jan Czapla.

20.30 – 21.00 Set muzyki eksperymentalnej - Jan Burzyński & Antek Michnik
Nietypowe instrumenty, niekonwencjonalne brzmienia, zaskakujące zmiany setlisty. Zapraszamy na eksperymentalny koncert inspirowany tradycją Fluxusu oraz action music, podczas którego siły połączą wszechstronny instrumentalista oraz sumienny antyinstrumentalista. Nie sposób przewidzieć, co wydarzy się podczas występu, gdyż posiada on część aleatoryczną. Wysoce prawdopodobne jest natomiast pojawienie się gości specjalnych.

21.00 – 22.00 Koncert - Starego goes Xawego (https://www.facebook.com/zespolstarego)

22.00 – 23.00 Koncert - Meble (Paweł Dunin-Wąsowicz, Marcin "Makaron" Biernat, Darek Gosk)

23.00 – Impreza - Panna Meluzyna (Miłość na Melanżu, https://www.facebook.com/MiloscNaMelanzu)

O wizualizacje podczas imprezy zadba Joanna Jurczak (http://joannajurczak.tumblr.com/)

Ponadto w trakcie festiwalu odbywać się będą działania performatywne Marty Lissowskiej (Łajzy), Karoliny Kotowskiej (Karo Koto, http://karokoto.blogspot.com/) oraz kiermasz książek wydawnictwa "Lampa i Iskra Boża” (http://www.lampa.art.pl/). Program będzie jeszcze uzupełniany. W roli wodzirejki przez cały wieczór Meluzyna!

Wchodzicie za darmoszkę, olewamy bilety :)

PS Skarb Piratów można odkryć na stronie: http://lampa.art.pl/sklep/index.php?p233%2Cxawery-stanczyk-skarb-piratow.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz