poniedziałek

11.05 piątek - LEBANON HANOVER / MARBURG - koncert✓Lebanon Hanover (UK // Zimna Fala)

Lebanon Hanover tworzą Larissa Iceglass i William Maybeline. Osobliwa para duchowych podróżników, poszukująca miejsca dla swoich artystycznych działań (i życia) na mapie Europy. Odrobinę staroświeckie poetyckie dusze, miejsce dla siebie odnajdywały zarówno w awangardowym Berlinie, gdzie ich twórczość spotkała się z bardzo dużym uznaniem, jak i w małomiasteczkowym Sunderland na wybrzeżu Anglii, gdzie para poświęcała się nocnym eksploracjom nadmorskich lasów. Ich muzyka to z całą pewnością Zimna Fala, garściami czerpiąca inspiracje z tradycji tego gatunku, jednak w inteligentny i subtelny sposób reinterpretująca znane wątki w stylistyce camp. Trudno uwierzyć by William był całkiem serio oświadczając, że na parkiecie jest całkowicie martwy („†o†ally †o†”). Ich koncerty, mimo minimalizmu muzycznych środków, mają w sobie dużo z niemieckiego ekspresjonizmu, czy teatru. Grupa wydała dotychczas dwa albumy („The world is getting colder”, „Why not just be solo” Fabrika Records), a ostatnio doskonałą winylową EPkę w berlińskiej niezależnej wytwórni [aufnahme + wiedergabe]. Lebanon Hanover koncertuje na całym świecie. Ostatnio pierwszy raz grali w Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

lebanonhanover.bandcamp.com

✓Marburg (PL // Synth)

Projekt dwojga członków Kolektywu Ebola (RNA-2 + Queen Loana). To także mutacja i rearanżacja wcześniejszych działań spod znaku wrocławskiej Oficyny Biedota. Marburg mocno zakorzeniony jest w estetyce i filozofii DIY, która wyznacza kierunki działania i formy
współpracy. Ich brzmienie to hybryda fascynacji syntezatorami analogowymi, post punkowej surowości i bezkompromisowości eksperymentu. Dotychczas opublikowali 3 EPki (CD, MC), wkrótce ich materiał ukaże się na składankach winylowych (Belgia, Holandia, Szwecja). Pod koniec 2013 roku planują wydanie winylowego LP.

http://www.weyrdsonrecords.com/marburg.php

BEFORE & AFTER

✓erræur [ Intensiv minimal electronics mix ]

// Kuyavia/Varsavia
Od wczesnych lat surowość i minimalizm wskazuje mu drogę, outsider, kolekcjoner i entuzjasta płyt winylowych. Miłośnik nowofalowych produkcji muzycznych, filmowych.
Rozpad emocjonalny mieszający minimalizm brutalizm z pogranicza kosmosów i prostych form geometrycznych z duchową estetyką świętych szat ma ujście w projekcie odzieżowym minimaliste.
Muzyczny terror error szorstkie dźwieki minimal electro przez produkcje z ekscentrycznej wytwórni Invasion Planete po avant-garde experimental
Intensywnie. Oszczędnie. Archaicznie.

✓ flame of queen loana [DJ]
+
✓ rna-2 [VJ]

http://soundcloud.com/ebola_ldz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz