czwartek

10.06 poniedziałek - EAMON McGRATH, LAKE FOREST - koncertEAMON McGRATH

Ma dopiero 23 lata, a już może pochwalić się taką listą osiągnięć, którymi mógłby poszczycić się ktoś dwukrotnie starszy od niego: ponad 250 napisanych i nagranych piosenek, płyta uznana za album roku, liczne występy w UK, Kanadzie i Europie oraz występy na wspólnej scenie przed legendarnym Danielem Johnstonem i Julie Doiron.

Styl McGratha nieustannie ewoluuje, a jego koncerty bywają nieprzewidywalne. Od dusznych, pompatycznych, punkowych, po ciche, intymne country pasujące klimatem do saloo
nu rodem z Dzikiego Zachodu. Eamon McGrath, jak nikt inny, chwyta za serce na każdym swoim koncercie - czasami piosenką, autobiograficznymi tekstami, czy swoimi gitarowymi solówkami.

Na swoim najnowszm, trzecim albumie "Young Canadians" artysta powrócił do studia Vancouver's JC/DC, gdzie podjął współpracę z Johnem Collinsem z New Pornographers i Davem Carswellem z Destroyera, nagrywając całą płytę w przeciągu jednego szalonego tygodnia.

Powstała w ten sposób płyta jest wielką opowieścią łączącą albertańskie, preriowe korzenie McGratha, z wciąż obecnym w jego muzyce duchem punk rocka. "My life could be a broken record by Canada's Ramones. Eternal adolescents: I'm calling out your names. Rock and roll won't ever be the same" – tak podsumowuje swój album McGrath.http://facebook.com/eamonmcgrathmusic/
http://whitewhale.ca/label/artist/eamonmcgrath/
http://sonicbids.com/eamonmcgrath
http://myspace.com/eamonmcgrath


LAKE FOREST

Lake Forest to skupiony i czasami melancholijny folk autorstwa Willa Whitwhama pochodzącego z Manitoby w USA. Około rok temu w przerwie w trasie ze swoim zespołem postanowił nagrać kilka piosenek sam, by sprawdzić dokąd może zaprowadzić go muzyka. Efekt okazał się nad wyraz ciekawy, a Will postanowił podzielić się swoją twórczością solową ze światem. Projekt stał się miejscem, w którym artysta zawiera swoje przeżycia w muzyce, gdy te tylko się pojawią. To także miejsce na eksperyment i poszukiwanie tego, co interesujące w dźwięku jako takim. Muzyka Lake Forest to pełne smutku harmonie połączone z wyszukanymi aranżacjami. Warto sprawdzić.

http://www.southernsouls.ca/lake-forest-part2/

start: 21
wstęp: 10 pln

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz