niedziela

05.07 czwartek 886VG + AIRTH886VG to jednoosobowy noisowy projekt za którym stoi Ignacio Ruz pochodzący z najbardziej wysuniętego na południe kraju świata - Chile. Być może właśnie dlatego muzyka, powstałego w 2003 roku 886VG oscyluje wokół harsh noisu. Surowe brzmienie oparte jest jednak na bardzo różnorodnym materiale dźwiękowym. Jak mówi o swojej muzyce 886VG - "jest ona ciągłym odkrywaniem, eksperymentowaniem i poszukiwaniem brutalności w dźwięku". Różnorodność muzyczna projektu przełożyła się również na występy na żywo, jedne z nich są spokojne, a inne przepełnione agresją prowadzącą nawet to zniszczenia sprzętu, a nawet surfowanie w tłumie. Źródła inspiracji Ignacio Ruza są tak zróżnicowane jak jego muzyka, wśród nich znajdziemy m.in:
Quelentaro, Les Rallizes Denudes, The New Blockaders, Iván Pequeno,Goatvulva, Guerrilla Urbana, Wagner, Discharge, Death in June, Hank Williams, Jimmie Rodgers, Rusted Shut, Kazuma Kubota, Hanatarash, The Stooges, Leonard Cohen, Atrofia Cerebral, Ulver, Los Chichos, Tapio Rautavaara

Jeśli to wam nic nie mówi sprawdźcie 886VG na:

http://pro-death.com/886vg2.html

______________________

AIRTH – warszawski zespół grający muzykę eksperymentalną. Dwie gitary, laptop, elektronika i przeróżne zdarzenia dźwiękowe, które w oparciu o improwizację, tworzą dronowe i transowe przestrzenie muzyczne.

Olga Koter – elektronika etc.
Łukasz Sosiński – laptop etc.
Wojciech Kwapisiński – gitara etc.
Dariusz Pietraszewski– gitara etc.

http://airth-band.blogspot.com/

start: 21:00
wstęp: 10/15pln
zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz