czwartek

09.12. piątek URODZINY RADIA AKTYWNEGO

Radio Aktywne to najstarsza akademicka rozgłośnia w Warszawie, w tym roku obchodzi swoje siódme urodziny. Z tego powodu zapraszamy na imprezę urodzinową, która odbędzie się 9 grudnia w klubie Eufemia. Wystąpią na niej Karate Free Stylers, The Freuders oraz zwycięzcy konkursu Radia Aktywnego.

Karate Free Stylers (https://www.facebook.com/pages/Karate-Free-Stylers/133569190024298)

Post-shoegaze, post-punk, post…everything? Muzykę Karate Free Stylers już ciężko załatkować, chociaż tak naprawdę to zespół, o którym dopiero będzie głośno. Trzech chłopaków z Olsztyna zgrabnie łączy ze sobą klasycyzm charakterystyczny dla Wielkich tego świata (The Jesus and Mary Chain, My Bloody Valentine, Joy Division) oraz znaną z nagrań chociażby Male Bonding czy Japandroids butność i surowość brzmieniową. Po debiutanckim oficjalnym wydawnictwie „At Least We Are Able to Breathe” (Patetico Recordings) z 2010 roku niedługo spodziewać się można nowego materiału od KFS. Będzie głośniej, ciekawiej i…bardziej eklektycznie. Jednak nadal z lekką nutką powiewu warmińskiego świeżego powietrza. W Eufemii Karate Free Stylers zaprezentuje premierowe utwory z nadchodzącej w 2011 roku EP-ki (PL: fyh!records; USA: Patetico).

The Freuders (https://www.facebook.com/pages/The-Freuders/248466835169547)

The Freuders to minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali.

Zespól oscyluje wokół szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Początki zespołu sięgają września roku 2008 i koncertu George'a Clintona w Warszawie. Biorąc pod uwagę obecną formę muzyczną The Freuders aż strach pomyśleć ,że zespół zaczynał od funku (a są tacy co i to pamiętają!). Po 3 latach współpracy zespół zdecydował się zarejestrować materiał składający się na ich debiutancką EP-kę 'Hikikomori'.

Na zespół konkursowy można głosować na stronie http://radioaktywne.pl/glosowanie-na-zespol-urodzinowy-radia-aktywnego/ do 4.12 do godziny 12:00.

Muzykę po koncertach zapewnią Bez Konkretnych Osób (może Michał Dąbrowski - Teresa i Tygrysy oraz jakby Paweł Gawlik)+ ZOBO (1/3 Michael Jackson Duo, 1/2 ZOMIBOBO)

start: 19.00 wstęp: NIC

koncertom patronują:

5 kilo kultury http://5kilokultury.wordpress.com/
DNA muzyki http://www.dnamuzyki.net
FYH! http://www.fyh.com.pl/
Niezal Codzienny http://niezalcodzienny.pl/
Radio Aktywne http://radioaktywne.pl/
Screenagers http://screenagers.pl/
Uwolnij Muzykę http://www.uwolnijmuzyke.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz