sobota

16.06. (CZ) Jukka Hautamäki, Dennis Tan, Bruzgynai


Jukka Hautamäki (FIN), Dennis Tan (SNG/GER) i Bruzgynai (LT) zapraszają na wieczór muzycznych eksperymentów w klimatach noise i drone.

Jukka Hautamäki to artysta intermedialny z Finlandii. Interesuje go praca z video i budowanie eksperymentalnych pejzaży muzycznych. W projekcie Ihokas penetruje obszary abstrakcyjnego ambient noise’u. Hautamäki sam buduje swoje instrumenty, jest też współtwórcą Stowarzyszenia Muzyki Eksperymentalnej KOKOMYS w Turku w Finlandii. Jego muzyka ukazała się między innymi nakładem Turbo Records (CAN), Lumi Records (FIN), [Aanite] (FIN), Luumu Recordings (FIN), Acidsoxx Musicks (USA).

http://ihokas.tumblr.com/

Dennis Tan jest singapurskim artystą dźwięku, który mieszka w Niemczech. Jest twórcą zespołu Sonic Kitchen na którego koncie są dwie płyty. Obecnie gra solo, pod różnymi nazwami, w tym roku głównie jako projekt Sqarewhite. Sqarewhite z pomocą narzędzi analogowych (elektroniki diy) i cyfrowych (samplery, syntezatory) próbuje odpowiedzieć na proste pytanie na czym polega różnica pomiędzy ciszą, a hałasem.

http://squarewhite.tumblr.com/

Bruzgynai to litewski noise projekt, który w swoich działaniach wykorzystuje ludzkie ciało, field recordings i instrumenty circut bent. Bruzgynai oznacza busz, a jego muzykę można określić jako próbę przejścia przez busz – zadanie ekstremalne, twarde i trudne. Twórcą projektu jest Arma, założyciel litewskiej wytwórni AGHARTA.

http://bruzgynai.bandcamp.com/


16 CZERWCA 2011
START: 21
WSTĘP: 10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz