czwartek

21.04. (CZ) VIOLET | XV PARÓWEK | MYO | HEATHERTOES

Heathertoes
Hubert Napiórski prowadzący wytwórnię Astipalea records i działający pod dwoma innymi aliasami:
kitty_kit - akustyczne improv na bas, klarnet, akustyczne laptopy, gitarę,instrumenty etniczne i przedmioty
djfeaturing - turntablizm i plądrofonia
Das Gerste - tripowy beat z freak folkiem

jako Heathertoes działa jako repatriant po przygodach z muzyką która tworzył jako Thaw - drone/nosie/ambientem zmierzając w stronę elektroakustycznych mikrosłuchowisk i absurdu wymieszanego z całym dobrobytem inwentarza własnych doświadczeń z innymi gatunkami i stadem dzikich gęsi norweskich z którymi miał na pieńku.
Tworzy muzykę do filmów video art i instalacji, zajmuje się fotografią, grafiką i pisze opowiadania, bajki dla dzieci, anty-porady do duchowego survivalu

XV Parówek
Bartek Kalinka, tworzy muzykę eksperymentalną i noise, oraz prowadzi
wytwórnię płytową o tej samej nazwie od połowy lat 90-tych. Jego
zainteresowania to muzyka konkretna, field recording, syntezatory
analogowe, sprzężenia, drony, harsh noise walls oraz wykorzystanie
akustycznych instrumentów muzycznych.
http://www.xvp.pl


Cory O'brien aka Myo

Haker samouk, muzyk "komputerowy" i elektryczno-akustyczny improwizator. Jego muzykę niektózy określają jako głośną, brudną i kanciastą, ale z elementami microsound. Żyje i pracuje w Waszyngtonie, tworząc wspólnie z takimi artystami jak Kenneth Yates (tworząc Never Work) i Jeff Surak (Makioki Sisters). Ma w swoim dorobku też pracę z artystami wizualnymi takimi jak Jesse Hartgraves. Z ich współpracy narodził się projekt Clouds-Out.

Jeff Surak aka Violet

Ukraińskie MTV nazwało go ojcem chrzestnym amerykańskiego noisu, bo Jeff Surak to weteran muzyki eksperymentalnej.
Po tym jak spędził większość lat 90 w Rosji, współpracując z różnymi artystami, wrócił do Stanów Zjednoczonych i skupił się na karierze solowej. Pod pseudonimem Violet tworzy organiczne, irracjonalne kompozycje manipulując możliwościami jakie dają płyty winylowe, cd oraz kasety magnetofonowe. Zdecydowanie warto go posłuchać na żywo!

Surak oprócz działalności twórczej organizuje także Sonic Circuits Festival w Waszyngtonie, gdzie zaprasza takich artystów jak Faust, Merzbow, Fennesz, Magma, Jandek, Phill Niblock, Wolf Eyes, Evan Parker, Matmos, Fckn Bstrds, Andrea Parkins, Elliott Sharp i setki innych.

START:21.00

WSTĘP: 10 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz