piątek

15.03. (WT) FILIA MOTSA (FR) + INZINZAC (USA)

UWAGA będzie (o nich) GŁOŚNO !

FILIA MOTSA (Nancy/FRANCE)
To francuski ekscentryczny duet, na który składa się perkusja i elektryczne skrzypce. Muzycy nieustannie się ze sobą przepychają, niczym na ringu. Efektem tego jest delikatno wulgarny zalew dźwięków, w którym walczą ze sobą dwa nieprzejednane wizje muzyczne. Energia tego rockowego duetu pochodzi z inspiracji nieposkromionymi noise’owymi improwizacjami, psychodelą lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz grunge.
Latem 2008, po rocznym tourne we Francji i Belgii, duet wygrał w konkursie dla młodych zespołów sześciotygodniowy pobyt w Ameryce Północnej gdzie mogli grać w tak znanych miejscach jak Casa del Popolo w Montrealu. Od wtedy, grają w różnych klubach i na festiwalach poświęconych muzyce rockowej i improwizowanej.
http://filiamot.free.fr
http://www.myspace.com/filiamo

INZINZAC (Philadelphia/USA)
Trzonem założonego dwa lata temu zespołu jest francuski muzyk i kompozytor Albanie Bailly (gitara). Po za tym występują z nim Dan Scofield (saksofon sopranowy i tenorowy) oraz Eli Litwin (perkusja). Trio gra muzykę określaną jako rough-edged, razor sharp cerebral która ma w sobie również elementy rocka, jazzu, improwizacji, muzyki nowoczesnej oraz rytmów bałkańskich.
Są naczelnymi członkami Filadelfijskiego awangardowego podziemia. Ich wybuchowe występy cieszą się nieustającą popularnością w USA.
http://www.inzinzac.com/sounds


START: 21.00
WSTĘP: 10 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz