czwartek

HIMALAYA, KAROL KADŁUCKI


24 LISTOPAD 2010 (ŚRODA)
START: 21
WSTĘP: 10 PLN

HIMALAYA (uk)

Himalaya to projekt stworzony przez Wila Samsona, który jeszcze do niedawna działał pod szyldem Constellations. Londyńskie Constellations to projekt niezwykły, już od pierwszych dźwięków przenosi słuchacza w idylliczny, akustyczno – nostalgiczny kolaż muzyczny, w oparciu o brzmienie gitary, pianina, sprzętów perkusyjnych i różnego rodzaju innego instrumentarium.Zespół to w zasadzie jeden „człowiek – orkiestra” – Will Samson, dla którego główną inspiracją dla założenia space – rockowego, eksperymentalno – akustycznego projektu były podróże w głąb nepalskich Himalajów, muzyka Do Make Say Think, czy filmy Michael’a Gondry.

KAROL KADŁUCKI (pl)

Karol – wciąż szara eminencja wśród polskich songwriterów każdym swoim kolejnym występem udowadnia, że jego debiutancka płyta będzie wyjątkowym wydarzeniem dla tej sceny. Kadłucki komponuje swoje utwory na gitarę tak by móc w pełni wykorzystać swój silny, ale też liryczny głos. Często zaczyna leniwie, żeby za chwilę zaskoczyć ogromną energią, jego bezsprzecznym atutem jest nieprzewidywalność, którą uwodzi słuchaczy. I niezależnie czy szepcze, czy krzyczy, czy gra z umiarem, czy niezwykle agresywnie jego piosenki są autentyczne i przeładowane emocjami.
Jest w nim może troszeczkę z Johna Frusciante, jest w nim może troszkę więcej z Johna Lenona, najwięcej jest Karola Kadłuckiego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz