środa

THE BLACK ATLANTIC, ERIC SHOVES THEM IN HIS POCKETS


13 WRZEŚNIA 2010 (PONIEDZIAŁEK)
START: 21
WSTĘP: 15 PLN

Na otwarcie nowego cyklu: " Zespoły które możesz zobaczyć w E zanim jeszcze staną się sławne" zapraszamy na koncert: THE BLACK ATLANTIC, ERIC SHOVES THEM IN HIS POCKETS.


THE BLACK ATLANTIC (nl)

The Black Atlantic to akustyczny zespół indie z Holandii stworzony przez songwritera i wokalistę Geerta Van der Velde, byłego frontmana legendarnego zespołu hard-core’owego Shai Halud, z którym koncertował po całym świecie. Po odejściu od Shai Halud, utworzył the Black Atlantic.

Pierwsze EP-ka zespołu ‘Send This Home’ była muzycznym listem miłosnym Geerta do jego ówcześnie byłej dziewczyny Megan. Jak się później okazało, materiał urzekł nie tylko fanów i media - po trzech latach Geert i Megan są szczęśliwym małżeństwem, a ona stała się członkiem zespołu the Black Atlantic.

Po dwóch latach w międzynarodowej trasie koncertowej bez pełnometrażowego albumu, zespół udał się do stanu Nowy Jork by w ramach projektu ‘In A Cabin With” nagrać swój debiutancki album w drewnianej chacie w sercu gór Adirondack. Album gości muzyków zespołu The Antlers z Brooklynu oraz holenderskiego songwritera Kima Janssena, który został stałym członkiem zespołu tuż przed rozpoczęciem sesji nagraniowej.

Płyta została wydana cyfrowo w sierpniu 2009 do pobierania całkowicie za darmo. Od tego czasu ,"Reverence for Fallen Trees" została pobrana ponad 60 000 razy, a jej pierwsze wydanie na CD i winylu zostało wyprzedane przed końcem roku.

The Black Atlanctic promowali swoje wydawnictwo w tym roku na festiwalach Eurosonic (NL), SXSW (USA), NXNE (CAN), dwóch trasach po Ameryce Północnej a teraz wybierają się na europejską trasę po klubach. W Polsce zawitają w warszawskiej Eufemii i poznańskim KontenerART.

Dla fanów: Sigúr Ros, Bon Iver, Timesbold, Saturday Looks Good To Me, Fleet Foxes


ERIC SHOVES THEM IN HIS POCKETS (pl)

Dawno temu w warszawskim liceum Szymon i Christoph dzielili się wrażeniami na temat najnowszej płyty Modest Mouse. Była to bardzo emocjonująca rozmowa, pełna muzycznych odniesień i inspiracji. Szymon i Christoph przysięgli, że założą kiedyś swój zespół, który będzie okazją do zrealizowania licznych pomysłów i eksperymentów. Zaczęli od grania w piwnicy Christopha, kiedy jednak wyczerpała się cierpliwość sąsiadów, trzeba było postanowić co dalej. Po pierwsze we znaki dawał się im brak basisty – na szczęście w sukurs przyszedł im Hubert. Tak powstał Eric Shoves Them In His Pockets. Razem grają od 2009 roku, na razie głównie „do szuflady”, ale teraz to się zmieni!

1 komentarz:

  1. z zespołem Eric Shoves Them In His Pockets zagra Paula! (z zespołu "Paula & Karol", http://www.myspace.com/paulaikarol )

    a tu są nowe piosenki Eric Shoves Them In His Pockets:
    http://www.myspace.com/ericshoves

    OdpowiedzUsuń