środa

05.04 Małkowski/Szpura/Traczyk

Image may contain: one or more people and text
Jan Małkowski – jest saksofonistą samoukiem, który często sięga po harmonię bluesową. W muzyce interesuje go naiwność i niepowstrzymanie. Gra w Warsaw Improvisers Orchestra, Infant Joy Quintet, Skerebotte fatta, Ryby.

Wojtek Traczyk jest kontrabasistą, basistą, kompozytorem i improwizatorem od lat eksplorującym różne muzyczne style, poszerzając tym samym horyzonty, wzbogacając i stale przedefiniowując swój język muzyczny. Kształcił się w PSM im. F.Chopina w Warszawie, na Wydziale Jazzu w AM im. K.Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Matematyki UW i w zespołach starszych/mądrzejszych/lepszych. 100 lat temu był laureatem różnych konkursów jazzowych, takich jak na przykład Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, grając tam z różnymi zespołami. Współpracował z różnymi artystami i zespołami, między innymi z: Władysławem Jagiełło, Jimem Bakerem, Johnem Tilbury, Davem Rempisem, Aramem Sheltonem, Wacławem Zimplem, Ray Dickaty, Marią Peszek, Gabą Kulką, Sufity, Neurasja, Tworzywem Sztucznym, Muzykoterapią, The Light, Kamil Szuszkiewicz Band, Kapacitron, Purusha... W 2012 roku, zainspirowany bardzo ciekawą preparacją kontrabasu, której autorem jest Hubert Połoniewicz, nagrał płytę "Free Solo" na kontrabasie solo, która ukazała się nakładem Multikulti. W koncertach solo szuka stanu, w którym każdy jeden dźwięk jest niezwykle ważny, bo stan ten daje poczucie wolności, odróżnia "mogę zagrać wszystko", od "mogę zagrać cokolwiek". W 2014 roku nagrał kolejną solową płytę zatytułowaną "dziękuję, dobrze". Ukazała się ona nakładem Unzipped Fly Records. Jest zupełnie inna od poprzedniej: kontrabasu na niej praktycznie nie ma, natomiast jest sporo innych instrumentów oraz osiem piosenek. W 2017 nagrał następną, znów na kontrabasie preparowanym, ale jeszcze nie wydał.

Paweł Szpura - urodził się w 1980 roku, mieszka w Warszawie. Jego styl gry na perkusji jest wypadkową wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć wpływy arabsko-afrykańskie i tureckie. Istotny jest także wpływ wielu amerykańskich rockowych perkusistów z przełomu lat 60 i 70. Szpura gra ze znakomitym wyczuciem, zaskakując słuchacza rozwijającymi się rytmami lub wprowadzając go w głęboki trans. Paweł jest znany z takich zespołów jak: Lotto, Wovoka, Cukunft, Hera .


Start 21:00
Wjazd 10pln

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz