czwartek

1.12 Impro Miting #47 > Gadecki / Palmer / Olter

IMPRO MITING #47

Czterdziesty siódmy Impro Miting. Pierwszy w grudniu, pierwszego dnia grudnia.

1 grudnia 2016 w Klubojadalnia Eufemia spotkają się > Tomek Gadecki(saksofon) / Philip Palmer (saksofon) / Teo Olter (perkusja).


≣ TOMASZ GADECKI 
Saksofonista, (ur. w Gdyni 15.08.1971). Muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupelSambarBand_A - free, 250 Kg (ćwierć tony), TRC, Helaton. Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami. Nie powiedział ostatniego słowa – nadal żyje.


≣ PHILIP PALMER
Saksofonista altowy, współzałożyciel znanej krakowskiej formacji Dziadur Maler & Palmer (DM&P). Ich debiutancka płyta (Insular Dwarfism) została wydana przez wytwórnię Audiotong w 2011, otrzymując pozytywne recenzje od krytyków w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i Holandii. Razem z tym zespołem grał koncerty w Polsce, Austrii i Anglii w takich prestiżowych miejscach, jak Café Oto w Londynie czy Alchemia w Krakowie. Philip współpracował również z takimi muzykami jak Ray Dickaty, Krzysztof Trzewiczek, Tomek Chołoniewski, Antonina Nowacka, Dominik „Dodos” Mokrzewski, Teo Olter, Miłosz Cirocki, Michał Kasperek, Michal Dymny, Jean-Herve Peron (Faust), Maria Chavez, Prof. Marek Chołoniewski, Richard Johnson (Theme), Noel Akchote, Frydrych Samotny, Wiktor Siemaszko, Leonid Naruszewicz (Kniaź Myszkin), Vladislav Buben, Dmitry Lades (Aortha), Todor Kaszkurewicz, Wolha Dziadowik-Kaszkurewicz czy Gergő Kováts. Jest stałym członkiem Warsaw Improvisers Orchestra, z którą nagrał bardzo dobrze przyjętą płytę, wydaną przez amerykańską wytwornię Astral Spirits (Bouchons d’Oreilles/Warsaw Improvisers Orchestra). W tym roku w ciągu pobytu na Białorusi nagrał trzy płyty z lokalnymi muzykami, wydane przez netlabel Haze: Chaotic Passage (z Aortha), Concerto Grosso #7 (z Fantastic Swimmers), Impro Orq 07 08 2016 – Angar, Rakav. Jest pomsyłodawcą ambitnego warszawskiego projektu Galloping Lethargy i współorganizatorem kilku festiwali poświęconych muzyki improwizowanej. Pojawił się w artykule o polskiej scenie muzycznej eksperymentalnej w brytyjskim miesięczniku Wire. Okazjonalnie piszy artykuły o muzyce dla takich publikacji brytyjskich jak Jazzwise czy Songlines.


≣ TEO OLTER
Perkusja.Start: 21:00
Wstęp: 10 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz