wtorek

17.11 Impro Miting #45: Kryszk/SzamburskiIMPRO MITING #45

Czterdziesty piąty Impro Miting. Wracamy do czwartkowej tradycji. I to jak wracamy.

17 listopada 2016 w Klubojadalnia Eufemia spotkają się Natan Kryszk(Pokusa) i Paweł Szamburski (SzaZa). Saksofony i klarnety. 


≣ NATAN KRYSZK
Rocznik 95. Studiuję rzeźbę i gram na saksofonach. Współtworzę zespółPokusa i warszawską orkiestrę improwizatorów (Warsaw Improvisers Orchestra). Wierzę w ludzi. Występuje goscinnie w towarzystwie cudownych osób i składów, takich jak BlackCoffeeRosa Vertov czy Jesień. Kocham malować, słuchać co ludzie mają do powiedzenia i rozumieć.


≣ PAWEŁ SZAMBURSKI
Ur. 1980 w Warszawie. Klarnecista, improwizator, animator kultury, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Studiował na wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii UW. Współtworzy niezależne wydawnictwo LadoABC oraz Stowarzyszenie Kulturalne Lado – środowisko, którego konsekwentna trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce.
Szamburski współtworzy duet SzaZa (Szamburski / Zakrocki), z którym komponuje muzykę dla filmu, teatru, kina niemego oraz tańca współczesnego. Udziela się również w takich zespołach jak: Cukunft(Raphael Rogiński), kwartet klarnetowy IRCHA clarinet quartet (Mikołaj Trzaska), Modrzycer Klan (Alan Bern). Był liderem i współzałożycielem takich formacji jak – Horny Trees, Meritum, Tupika, prowadził także autorski cykl imprez z muzyką improwizowaną „Djazzpora”.
Artysta zrealizował również projekt solowy “Ceratitis Capitata”, w którym podejmuje wątki liturgiczne wielkich religii basenu Morza Śródziemnego.


Start: 21:00
Wstęp: 10 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz