czwartek

08.10 czwartek - IMPRO MITING #4 > DEDYŃSKI / MAŁKOWSKI / DĄBROWSKI - koncert


IMPRO MITING #4

Co czwartek w Eufemii - niespodziewane spotkania i niecodzienne dźwięki. 

8 października 2015 spotkanie numer cztery, w którym wezmą udział:

≣ JAN MAŁKOWSKI 
Samouk, pozostaje w swoim graniu na etapie dziecięcego rysowania lub spontanicznego tańca, z wykształcenia biolog, masażysta. Od lat gra w duetach z perkusistami: Michałem Kasperkiem, Dominikiem Mokrzewskim (Skerebotte fatta), Piotrem Dąbrowskim (Insecta) a ostatnio także z Filipem Zenonem Rambergiem. Od trzech lat współpracuje z saksofonistą Ray’em Dickaty, z którym współtworzy zespół Infant Joy Quintet oraz Warsaw Improvisers Orchestra. Od trzech lat buduje trio z kontrabasistą Ksawerym Wójcińskim i Michałem Kasperkiem. "He’ll never get out of these blues alive".

≣ RAFAŁ DEDYŃSKI
Gra w Utracie Skład, Biegłych, Firenze, WIO. Grał w: Nowy Świat, MRC, Bauagan. Perkusista amator.

≣ PIOTR DĄBROWSKI
Perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką, często używa smyczka. Występuje z programem solowym. Wespół z Kamilem
Szuszkiewiczem, Wojciechem Traczykiem i Hubertem Zemlerem tworzy zespół Zebry a Mit. Z Antoniną Nowacką duet PAELI****ZUN. Z Iwoną Jędruch gra w duecie „Pieśni zwierząt”. Ponadto gra w ramach WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA. Miał przyjemność współpracować z: Rayem Dickaty, Wojciechem Kwapisińskim, Mieczysławem Litwińskim, Szymonem Tarkowskim, Bartkiem Tkaczem, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, z Maciejem Cierlińskim, Yerba Mater, Patrykiem Zakrockim, Meritum, Wiosna, Bindu Duo. Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonywał program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku”. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne i dźwiękowe dla dzieci. W tym roku powstaje materiał na jego solową płytę.

www.ojta.net
www.facebook.com/partda?ref=hl
https://soundcloud.com/piotr-d-browski-2


Wstęp: 10 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz