czwartek

27.05 środa - IMPRO MITING: DOKALSKI / LATECKI / NOWACKA / KACPERCZYK


Przed nami ostatni majowy Impro Miting. Tym razem w składzie dęto-perkusyjno-elektroakustyczno-wokalnym:

Olgierd Dokalski - trębacz (kIRk/Daktari/nor cold)

Antonina Nowacka - wokalistka, interesuje się wykorzystywaniem głosu jako instrumentu oraz alternatywnymi stanami świadomości, co stara się łączyć w swych poszukiwaniach dźwiękowych. Inspiracje czerpie z muzyki sakralnej, z ducha, z doświadczeń psychodelicznych. Współtworzy kolektyw audiowizualny WIDT.

Łukasz Kacperczyk - zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie i pracy z samplerami. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków. Członek zespołu Cukier (Kasperek/Mełech/Kacperczyk). Wspólnie z Wojtkiem Kurkiem (perkusja) tworzy duet Paper Cuts. Jest czwartym członkiem Modular String Trio. Udziela się w Warsaw Improvisers Orchestra. Razem z Mateuszem Wysockim (Fischerle) rozpoczął prace nad projektem Bouchons d’Oreilles.

Ryszard Latecki - multinstrumentalista, wynalazca półprogowej gitary - latary, twórca wielu formacji muzycznych (m.in. zespół Laterna), współtwórca grupy Kawalerowie Błotni (z Jerzym Kornowiczem, Krzysztofem Knittlem, Mieczysławem Litwińskim, Tadeuszem Sudnikiem i Tadeuszem Wieleckim), aktywny szczególnie na scenach alternatywnych.
Jest autorem i wykonawcą licznych muzycznych performance`ów i instalacji, autorem Klepsydry Dżwiękowej („przesypuje” się w niej dźwięk, a kolejne harmoniczne interwały odmierzają czas), Sejsmofonu (drgania Ziemi transformowane są na muzyczną formę) oraz kompletnie nowej koncepcji tworzenia muzyki – Muzyki Rewersyjnej (polega ona na odejmowaniu dźwięku - „ociosywaniu” hałasu tak, aby uzyskać muzyczną formę).

Ryszard Latecki realizuje również autorski program warsztatów pt. Dźwiękowa Przestrzeń Niewerbalna, autorski program koncertowy Partytury Fotograficzne oraz aktywnie pracuje w Wytwórni Błękitu w podziemiach kamedulskich na warszawskich Bielanach. Nagrał i wydał (w wydawnictwie OBUH Records) kilka autorskich płyt.

Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej.
„Działalność artystyczna Ryszarda Lateckiego pozwala odkrywać i unaoczniać powiązania pomiędzy licznymi dziedzinami sztuki, łączy świat kultury wysokiej z kulturą offową, pozwala redefiniować historyczne i obecne zjawiska kulturowe”. Jerzy Kornowicz – prezes Związku Kompozytorów Polskich
Za działalność w latach 80-tych na rzecz "wolnego słowa" odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "Polonia Restituta".
www.reversemusic.com
www.youtube.com/ryszardlatecki
www.rashomon.waw.pl/klub/index.php?w3=3
www.facebook.com/partyturyfotograficzne
www.myspace.com/wypominki
www.latecki.com

Środa, 27.05.2015
Start: 21:00
Wstęp: 15zł
Klubojadalnia Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz