czwartek

22.05 piątek - Wyszło jak wyszło: KONCERT - IMPREZA - WYSTAWA - SLAM POETYCKI
~ ~ ~ PROGRAM ~ ~ ~

19:00 - Wernisaż prac Przemysława Kwieka, Moniki Proniewskiej i Piotra Bekasa oraz Macieja Ratajskiego

Przemysław Kwiek – jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej neoawangardy, od końca lat sześćdziesiątych rozwijał autorską praktykę „Sztuki Działań”, w latach 1971-1988 kontynuowaną w ramach duetu KwieKulik, następnie aż do dziś znów indywidualnie. Artysta już w 1967 zaproponował – wedle własnego określenia – „Sztukę w płynie”, czyli, jak sam wyjaśniał „nie konceptualną, a dziejącą się w czasie (procesie) tu w Polsce i na świecie”. O ile okres KwieKulik jest wyczerpująco opisany w wydanej niedawno monumentalnej publikacji „KwieKulik”, o tyle „Sztuka Działań” Przemysława Kwieka jest szerzej nieznana.

Monika Proniewska - interesuje się teoriami oraz praktykami dotyczącymi patrzenia i oczu. Jak wszyscy (Claude Levi-Strauss też) lubi podróże po różnych kontynentach (a szczególnie wyspach). Podczas wyjazdów robi zdjęcia, chociaż nie widać na nich gdzie to dokładnie jest. Skończyła ASP w Warszawie, studiowała także grafikę w Paryżu. Zajmuje się grafiką warsztatową, ilustracją i plakatem. Ostatnio projektuje i wydaje w małych nakładach artbooki i ziny, w których publikuje swoje (i nieswoje) fotografie, rysunki i grafiki. Brała udział w licznych wystawach m.in. w Białymstoku i Kyoto.

Piotr Bekas - ur. 1983 (Znak Zodiaku - Panna pod wpływem Wagi), enneagram 4w5, Warszawiak, związany z fotografią od lat artysta fotografik (samouk), potrafi zrobić fotografię każdym aparatem, uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych, zbiorowych oraz międzynarodowych, zajmuje go pejzaż oraz pejzaż społeczny, zdarza się mu dekonstrować medium, którym pracuje.

Maciej Ratajski - urodził się w 1985 roku w Warszawie. Studiował filozofię, zajmował się projektowaniem graficznym i sztuką. W każdej z tych dziedzin poniósł porażkę.


19:30 - "Best poem never wins", czyli Porażkowy Slam

Czyli raczej najgorsze wiersze jakie chcecie pokazać światu, to znaczy nie chcecie, ale imperatyw kategoryczny wam każe, albo nie. Jednak nie możecie powstrzymać się przed narcystyczną potrzebą wejścia na scenę, albo jakieś głosy ("ciociu Ty żyjesz??") was do tego zmuszają, albo nie.
Obowiązują zasady klasyczne. Wystąpić może każdy, jeśli przeczyta wiersz swojego autorstwa i zmieści się w trzech minutach. Publiczność wybierze zwycięzcę, ale to porażkowy slam, więc publiczność raczej wybierze przegranych!


21:00 - Meble

Legenda muzyczno-literackiego undergroundu, efemeryczna grupa znana w Polsce jako najgorszy zespół świata, a na świecie jako najgorszy zespół Polski wystąpi w składzie: Paweł Dunin-Wąsowicz (wokal, gitara), Zuzka Wrońska (klawisze), Marcin "Makaron" Biernat (bas) i Darek Gosk (perkusja).
PDW, redaktor naczelny magazynu literackiego "Lampa", szef wydawnictwa Lampa i Iskra Boża, dziennikarz, krytyk, varsavianista, autor "Warszawy fantastycznej", "Fantastycznego Krakowa", "Widmowej Biblioteki" i "Odczapowa", ponownie weźmie do ręki gitarę, by wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami grać słabe piosenki na kiepskich instrumentach.


22:00 - Latające Pięści

zespół Latające Pięści powstał z potrzeby.
tą potrzebą było MACHANIE PIĘŚCIĄ...
ale nie byle jakie machanie…
machanie rytmiczne, szamańskie, przekazujące treść swym machnięciem...
treść manifestacyjną… buntowniczą… twórczą…
Nie jesteśmy kumplami z podwórka. Nie jesteśmy kolegami z pracy. Wielkie to ryzyko nazwać się i określić. CHCEMY BYĆ PO PROSTU!


23:00 - Didżeje Wyklęci

Nie sposób opisać tego, co będzie się działo, bo Didżeje Wyklęci nie wiedzą jeszcze, co będą puszczać! Porażkowy set pełen przypadkowych piosenek, żenujących hitów i wstydliwych przyjemności zapodadzą Teoretyczna Dziewczyna, Legendarny Xawery oraz Panna Meluzyna.


Projekcje prac wizualnych będą się odbywały przez cały wieczór równolegle do koncertów i wydarzeń.


Bilety:
do 21 - wstęp free!
od 21 do 23:00 - 10 zł
po 23:00 - 5 zł

Impreza jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji naukowej "Wyszło jak wyszło / Epic Fail", która odbędzie się 21 i 22 maja w Warszawie. Intelektualne zmierzenie się z porażką otwiera przestrzeń namysłu nad alternatywnymi wizjami przyszłości i mniejszościowymi narracjami znikającymi zwykle pod pisaną przez zwycięzców historią „przez wielkie H”. Zachęceni badaniami zainicjowanymi przez teoretyków queer – rozumianego nie tylko wąsko, jako nurt studiów genderowych, ale też szeroko, jako społeczna teoria różnicy – chcemy widzieć porażkę jako narzędzie krytyki kultury i wywrotową strategię, przeciwstawiającą się kulturze sukcesu i podważającą dominujące narracje, narzucające nierealistyczne wizje powodzenia.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/673340079438082/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz