wtorek

07.04 wtorek - IMPRO MITING: ANTONINA NOWACKA / PIOTR DĄBROWSKI - koncert


Czas na kolejne spotkanie improwizowane (ang. Impro Miting) - 7 kwietnia wystapi duet Antoniny Nowackiej i Piotra Dąbrowskiego - muzyków i improwizatorów, którzy regularnie zajmują się też sztukami wizualnymi.

Antonina Nowacka - Artystka wizualna, wokalistka. Interesuje się wykorzystywaniem głosu jako instrumentu oraz alternatywnymi stanami świadomości, co stara się łączyć w swych poszukiwaniach dźwiękowych. Inspiracje czerpie z muzyki sakralnej, z ducha, z doświadczeń psychodelicznych. Współtworzy kolektyw audiowizualny WIDT.

Piotr Dąbrowski - Perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które niekoniecznie muszą kojarzyć się z muzyką.

Wtorek, 7.04.2015
Start: 21:00
Wstęp: 10zł
Klubojadalnia Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz