wtorek

10.03 wtorek - IMPRO MITING - SKEREBOTTE FATTA x PATRYK ZAKROCKI - koncerty
Na najbliższym IMPRO MITINGU, 10.03 zaprezentuje się SKEREBOTTE FATTA - nowy projekt muzyków związanych z m.in. Infant Joy Quintet i Warsaw Improvisers Orchestra.

Do duetu Małkowskiego i Mokrzewskiego tego wieczora dołączy też znany z SzaZy i Gabinetu Masażu Ucha Wewnętrznego PATRYK ZAKROCKI.


SKEREBOTTE FATTA

Jan Małkowski - saksofon
Dominik Mokrzewski - perkusja

Skerebotte Fatta to rodzaj dźwiękowego dialogu - forma komunikacji i wyraz czystych emocji. To improwizacja pozbawiona sztywnych reguł oraz ściśle wytyczonego kierunku. Niepozbawiona wrażliwego i uważnego spojrzenia na to co, dookoła. Odpowiadająca
potrzebie chwili i aktualnym odczuciom.

Jan i Dodos grają także w Infant Joy Quintet, z którym w tym roku wydali płytę New Ghosts (ForTune2014).

Jan Małkowski – improwizator, samouk, z wykształcenia biolog. Nie boi się zostać w swoim graniu na etapie dziecięcego bazgrolenia lub spontanicznego tańca. Współpracuje z Michałem Kasperkiem, czy Ksawerym Wójcińskim. Z Rayem Dickaty tworzy improwizujący zespół Infant Joy Quintet i Warsaw Improvisers Orchestra.

Dominik Dodos Mokrzewski – perkusista samouk, z wykształcenia filozof. W muzyce przede wszystkim fascynuje go polirytmia i improwizacja, które stara się łączyć w swoich projektach. Gra z Rayem Dickaty, Michałem Kasperkiem, Jankiem Małkowskim, Ksawerym Wójcińskim (Infant Joy Quintet), Norbullem Kubaczem, Rafałem Dedyńskim (Biegli), Ramezem Nayyarem (Biegli, Straszne rzeczy), Kubą Orłowskim (Straszne rzeczy).
Współtworzy z Rayem Dickaty Warsaw Improvisers Orchestra i trio Line of Fire z Natanem Kryszkiem. Współtworzy także rockowe zespoły: Pongopongo, czy The Thox. Brał udział w projektach PatoMazo, Volno, Monkey Business. Animował muzyczne wydarzenia w galerii Praca (cykl Wolne Loty z Mikołajem Chylakiem)

PATRYK ZAKROCKI

Muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa na skrzypcach, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku.
Zakrocki zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe. Jest autorem muzyki do spektakli m.in. P. Cieplaka, K. Globisza, P. Miśkiewicza, O. Spisaka, I. Gorzkowskiego i filmów m.in. M. Pieprzycy, K. Kozyry, jak również wielu filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wśród tych ostatnich znalazły się etiudy studenckie Romana Polańskiego, filmy eksperymentalnie Themersonów i animacje lalkowe Władysława Starewicza. Autorska ścieżka dźwiękowa napisana do obrazów, poza licznymi pokazami w Europie, była do tej pory prezentowana w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Chinach i Japonii.
Patryk Zakrocki prowadził cykl koncertów Galimadjaz, wspoltworzył „Inwazję dźwięku” w Zachęcie, prowadził znany ze słuchowisk Zakład Produkcji Dźwięku. Jako improwizator wystepował z Pawłem Szamburskim, Fredem Frithem, Kazuhisa Uchihashi, Tetuzi Akiyama, Norbertem Kubaczem, Raphaelem Roginskim, Michałem Górczyńskim, Noelem Ackchote, Paulem Brody, Alanem Bernem, Maciem Morettim, Hubertem Zemlerem, Michaelem Zerangiem i wieloma innymi wybitnymi muzykami!
patrykzakrocki.com

Wtorek, 10.03.2015
Start: 21:00
Wstęp: 10 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz