piątek

11.12 czwartek - WE CALL IT A SOUND / LEMODIEN - koncertyZapraszamy na pierwszy wspólny koncert wielkopolskich projektów We Call It a Sound oraz Lemodien

We Call It a Sound to zespół z wielkopolskiej wioski Kębłowo. Przez 7 lat działalności zdążył wydać trzy płyty. "Animated" z roku 2010 to 10 onirycznych, płynących piosenek, zderzających syntezatorowe dryfy z silnymi wokalizami i różnorodnością akustycznego instrumen-tarium. Wydane w dwa lata później "Homes & Houses" to zdecydowany zwrot w kierunku eksperymentalnie rozumianej muzyki tanecznej w wielu odsłonach. Jeszcze większą rewoltą jest wydane w tym roku "Trójpole". Płyta jest złożona z trzech odrębnych, ale nierozerwalnych całości. Potrzeba zdefiniowania się na nowo przyniosła trzy zupełnie nowe oblicza grupy. W części dubowej słuchacz obcuje z pełnowymiarową gitarową grupą, która traktuje dub jako punkt wyjścia do wycieczek w stronę tak surf rocka jak i transowej psychodelii. W części r'n'b znajdą się piosenki zarówno czyste, przestrzenne piosenki jak i brudne, mroczne, rozdarte jazzowym finałem. Zamykająca całość część to autorskie spojrzenie na rodzimą muzykę ludową, gdzie inspirowane muzyką źródeł pieśni podane są w mocno awangardowej formie.Grupa grała na najważniejszych polskich festiwalach, miała swoje miejsce na playlistach ogólnopolskich rozgłośni radiowych, jednak woli patrzeć wprzód, prezentując w nowym wcieleniu kolejną ze swoich twarzy - a właściwie to prezentuje ich kilka.W koncercie grupy trzy głowy, obsługując całą paletę instrumentów, dowolnie żonglują utkanymi na przestrzeni lat wątkami, otwierając tym samym drogę nowym. Nie ma więc mowy o jednostajnym secie, bo element zaskoczenia nie jest tu środkiem a nieustannym towarzyszem tak grupy, jak i widza.

https://www.facebook.com/wecallitasound
https://www.youtube.com/watch?v=-edCzwfrbpI&list=PL8DfxqjMVH4BG4V58dvH5O-VcnbaPwTx5
http://wcias.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/wcias


Lemodien
"Staram się tworzyć muzykę, która będzie jak najbardziej szczera w wyrazie.
W swoim brzmieniu łączę motywy elektroniczne z gitarowymi i wokalem.
Inspiruję się wspomnieniami i melodiami, które często same mnie nawiedzają, zostawiając swój ślad w utworach.
Tworzenie muzyki to dla mnie sposób na opowiedzenie osobistych, wewnętrznych historii.
Współtworzę i jestem silnie związany z muzycznym kolektywem Soul Asylum Records."

https://www.facebook.com/lemodien?fref=ts
https://soundcloud.com/lemodien/


Oba projekty - jakkolwiek nie funkcjonujące jeszcze ani w mainstreamie, ani w uznanej awangardzie - to na pewno świeżość na polskiej scenie, która wszystkim może do gustu nie przypadnie, ale z pewnością zaintryguje tych, którzy szukają nowego - nie tylko w rodzimej skali.

Bilety: 10zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz