piątek

25.10 sobota - SYNY + after Piernikowski / 1988 / Hoax / Kalinowski - koncert i imprezaWeź to obczaj:

Syny to owoc współpracy Roberta Piernikowskiego (Napszyklat), który jest autorem tekstów oraz producenta 1988 (Stella, Raw, Etamski). Po czterech latach wspólnego grania w różnych konfiguracjach, poszukiwań i eksperymentów powrócili do macierzy, co zaowocowało wyrazistym materiałem, mocno zakorzenionym w rapie - o niebanalnych, błyskotliwych tekstach oraz oryginalnych bitach. Muzyka Synów ociera się o hiphopową klasykę, jednocześnie zachowując świeży dystans. Jest prosta w formie, ale osadzona w eksperymentalnym tle. Syny to swobodny przepływ bitów i słów, naturalna wymiana dźwięku bez kompromisów, to muzyka brudna i cierpka, trafiająca prosto w serca i dusze.

Duet wcześniej działał pod nazwą P/E. Razem grali m.in. na festiwalach Unsound, Transvizualia, Dni Muzyki Nowej, Multiplace w Brnie oraz wielu koncertach w całej Polsce, jako Syny zadebiutowali na łódzkim festiwalu LDZ.

Jesienią, nakładem oficyny Latarnia ukaże się debiutancka płyta Synów.

audio/video:

http://youtu.be/pfAB1kXnuJs - WKURW
http://youtu.be/78bJoVDdDt8 - MONO
http://youtu.be/3MDZiTIwSMM - SUPEŁ
http://youtu.be/UriADdVAKE4 - SYNY LIVE AT KURHAUS / GDANSK


Po koncercie afterparty:

Robert Piernikowski + 1988 + Tomek Hoax + Filip Kalinowski


Filip Kalinowski - 1/3 zespołu kIRk, autor comiesięcznej audycji Inside Out dla RBMA Radio, redaktor muzyczny Aktivista, współpracownik portalu The Quietus. Muzyk, dziennikarz, słuchacz i pasjonat.

Tomek Hoax - DJ, promotor, organizator cyklu Coast2Coast, kurator/organizator festiwali Transvizualia, Jazz Jantar, Dni Muzyki Nowej. Mieszka i pracuje w Trójmieście, gdzie bardzo aktywnie angażuje się w sprawy kulturalne.

Sobota, 25.10.2014
Start:21:00
Wstęp: 15zł
Klubojadalnia Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz