piątek

16.10 czwartek - POKUSA (OLTERxBRYNDALxKRYSZK) - koncertW następny czwartek w Eufemii Pokusa.

Pokusa to trio założone w 2012 roku, w którego skład wchodzą Natan Kryszk - saksofon, śpiew; Tymon Bryndal - bas/kontrabas; Teodor Olter - perkusja.

Nazwa "Pokusa" jest zwykłą zrzynką z saskokępskiej (patrz Praga Płd.) amatorskiej drużyny piłkarskiej z ok. połowy XX w.

Gra muzykę inspirowaną jazzem z kręgów Matsa Gustaffsona, Petera Brötzmanna, klasyką Charlesa Mingusa, jak i warszawską sceną związaną z klubami Pardon ,To Tu i Eufemią. Występowali na warszawskich Niewinnych Czarodziejach i Festiwalu Fama w Świnoujściu. Grali koncerty z Rayem Dickatym, Michałem Małotą, Mironem Grekorkiewiczem (How How), Aleksandrem Żurowskim i Ramezem Nyarrem.

"Często najtrafniejszym dla nas określeniem muzyki którą gramy jest »mięso«. Ciało organiczne, zmienne, surowe, obrzydliwe, śliskie ale też ponętne, atrakcyjne, witalne, miękkie i wilgotne. Nasze koncerty są właśnie takim impulsywnym improwizowanym polowaniem i poszukiwaniem tego cielska, tej polędwicy, skóry z gęsiny. Warto nas podpatrywać przez gąszcz rzędów bo porywamy się (a podobno publikę wraz ze sobą) na ślepo, bez planu i sfory na przeszpiegach, bez kompromisu i przebaczenia ale zawsze chociaż strzępy zostają między zębami. Pokusa zawsze pozostaje niezaspokojona i dobrze."

Czwartek, 16.10.2014
Start: 20:30
Wstęp: 10 ziko
Klubojadalnia Eufemia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz