czwartek

09.10 czwartek - STAER (NO) / POINO (UK) / ZŁOTA JESIEŃ (PL) - koncerty


Noise krajów północnych. Z siłą i rytmem, bez syntezatorów.

Staer (NO)
Norweskie trio powstało w 2008 roku. Brzmienia klasycznego, gitarowego instrumentarium w Staer poddane są inwazyjnej obróbce. Z pomocą arsenału analogowych efektów, na solidny noise-rockowy fundament nanoszone są plamy masakrowanych fal dźwiękowych, które brzmią jak rozmowy z wnętrza mrowiska. Przesterowane, zdegenerowane owadzie dźwięki we współbrzmieniu z ludzką motoryką sekcji. Debiutancki album ukazał się nakładem francuskiego Gaffer Records.

http://horsearm.bandcamp.com/album/daughters
STAER - "Daughters"

https://www.youtube.com/watch?v=hs5Yinisz_8 - FLASHING TEETH OF BRASS
https://www.youtube.com/watch?v=zCB5gc46Azs - LIVE @ BAUSTELLE KALK


Poino (UK)
Londyński zespół poruszający się między math-rockową rytmiką a noisową ekpresją; mieści w sobie trzy rozbieżne muzycznie umysły, które na scenie łączą się w jednego niesfornego stwora, wypełnionego pomysłami i wyjątkowo nieprzewidywalnego. Najpierw grzmi i dusi, a później chowa się za niepokojącym napięciem.

Od wydania debiutanckiego "Moan Loose" w 2010 skutecznie nawigują swoim chaosem po Europie, wzdłuż i wszerz której zagrali już w grubo ponad 100 miejscówkach. Teraz, po przerwie na sesje nagraniowe drugiej płyty, wracają na sceny.

http://poino.bandcamp.com/
POINO - "Bon Ick Voyeur"

https://www.youtube.com/watch?v=8wmwFQJJFoQ - IENOD


Złota Jesień (PL, Warszawa)
Zgiełkliwe gitary, ładne piosenki i blackmetalowa perkusja (prawie). Mało techniki, dużo bezsensownej agresji. Znani głównie z intensywnych koncertów, które prawie zawsze kończą się kontuzjami i zepsutymi gitarami. Mili ludzie poza gitarzystą solowym. Życie mija im na depresji i słuchaniu Lil B "THE BASEDGOD", Unwound, Sonic Youth, Sun City Girls, Zelienople, Alameda Trio. Nagrywają debiutancki album, na koncie mają singiel "Młynów".

http://zlotajesien.bandcamp.com/
ZŁOTA JESIEŃ - "Młynów"

https://www.youtube.com/watch?v=JCsj-qeOVWk - BLOSSOMING/COTTAGE CHEESE FROM THE LIPS OF WHATEVER (CALL THE POLICE) - LIVE @ ŻAK

Wtorek, 9.10.2014
Start: 21:00
Wstęp: 15zł
Klubojadalnia Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz