środa

23.09 wtorek - IMPRO MITING: PIOTR DĄBROWSKI / IWONA JĘDRUCH - koncertZapraszamy na drugi wrześniowy IMPRO MITING. 23. września wystąpi duet muzyków, którzy już nie raz u nas gościli - Iwona Jędruch i Piotr Dąbrowski.

IWONA JĘDRUCH - improwizatorka, multiinstrumentalistka, dziennikarka
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku lat ośmiu. Ukończyła PWSM (obecnie Akademia Muzyczna) w Gdańsku.
Stosuje własne techniki wydobywania dźwięku w celu wyeksponowania kolorystycznych i dynamicznych walorów dźwięku, co ma istotny wpływ na kształtowanie się formy muzycznej i przebiegi emocjonalne w jej muzyce.
Gra solo i w duetach o niekonwencjonalnym składzie z Tadeuszem Sudnikiem, Michaelem Zerangiem, Zdzisławem Piernikiem, Aliną Mleczko, Pawłem Prochnowskim, Małgorzatą Kołcz i in. Występuje w kraju i za granicą na licznych koncertach kameralnych i festiwalowych (na na Małej WJ w ramach MFMW Warszawska Jesień, Międzynarodowych Targach Bursztynu AMBERMART, Międzynarodowym Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej "Viva Flamenco" i wielu innych.). Wielokrotnie brała udział w audycjach i nagraniach radiowych i telewizyjnych.
https://www.facebook.com/jedruch http://www.iwonajedruch.pl/

PIOTR DĄBROWSKI - perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej i poetyckiej stawia na prostotę, bezpośrednieodniesienia i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które niekoniecznie muszą kojarzyć się z muzyką, często używa także smyczka.

Występuje z programem solowym a także w KoM trio z Rayem Dickatym i Wojciechem Kwapisińskim, w duecie Origami z Szymonem Tarkowskim. Ponadto gra w ramach WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, a także grywa z Mieczysławem Litwińskim i innymi. Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonywał program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku”. Miał przyjemność współpracować z: (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, z Maciejem Cierlińskim, Yerba Mater, Patrykiem Zakrockim, Meritum, Wiosna, Bindu Duo. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne i dźwiękowe dla dzieci.
www.ojta.net
www.facebook.com/partda?ref=hl
https://soundcloud.com/piotr-d-browski-2


Wtorek, 23.09.2014
Start: 21:00
Wstęp: 15zł
Klubojadalnia Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz