czwartek

15.08 piątek - BDTA zaprasza: WOLFRAM / SOUVENIR DE TANGER / PALCOLOR / FISCHERLE - koncertyDominik Kowalczyk znany szerzej ze swojej solowej działalności jako WOLFRAM. Gra muzykę elektroniczną, oscylującą pomiędzy stylistyką ambient i noise, wplecioną w tło nietanecznych rytmów i pulsacji. Jego utwory znalazły się na kilkunastu składankach (m.in.w magazynie The Wire). Zajmuje się także komponowaniem muzyki teatralnej i filmowej oraz instalacji dźwiękowych (prezentowanych m.in. podczas festiwalu Warszawska Jesień 2010 i Re:wizje 2010).
Jest jednym z założycieli magazynu internetowego NEUROBOT, którego autorzy w latach 1998 - 2000 działali również jako trio o tej samej nazwie, grające elektroniczną muzykę improwizowaną. Wraz z Karolem Koszniecem i Jakubem Mikołajczykiem tworzy formację Komora A.

PALCOLOR to solowy projekt Emila Macherzyńskiego powstały z fascynacji library music i IDM. Zadebiutował w 2013 roku kasetą „Moontrap” w Oficynie Biedota / BDTA i od tamtego czasu regularnie koncertuje. Udziela się też w noise’owej Złotej Jesieni i projekcie E F M z Filipem z kIRk / Mszy Świętej w Altonie i Maciejem z Gaap Kvlt.
http://palcolor.bandcamp.com/

FISCHERLE jest jednym z wcieleń Mateusza Wysockiego, w ramach którego różne odmiany elektroniki poddaje dubowej obróbce. W tym celu wykorzystuje pogłosy, szumy, usterki, field-recording i preparowane instrumenty akustyczne. Fischerle występował w Polsce i za granicą obok głównych przedstawicieli gatunku, takich jak Moritz von Oswald, Fluxion, Vladislav Delay czy Mikkel Metal. Swoje instalacje dźwiękowe prezentował w Polsce, Grecji, Irlandii, USA i kilku innych krajach.
https://soundcloud.com/fischerle

SOUVENIR DE TANGER to warszawski producent muzyczny, który w swoich utworach opowiada o kulturze arabskiej dźwiękami zachodniej muzyki klubowej. Swoją muzykę prezentuje w trakcie klubowych imprez i wydarzeń poświęconych muzyce elektronicznej.
Niezwykła pocztówka dźwiękowa wysłana z wojny domowej na Bliskim Wschodzie. W tle wirujący Derwisze, stada owiec i perwersje Hassana I Sabbaha. Fantomy i halucynacje.
https://soundcloud.com/souvenirdetanger

Podczas koncertu premiera trzech nowości w BDTA:
WOLFRAM - EARTH (kaseta, 50 sztuk)
V/A - EKSTRYPACJA MIAZGI (Kompilacja wydana z okazji pierwszych urodzin labelu, CDr, 123 sztuki)
ODMIENIEC - TANIEC DUCHA (CDr, 60 sztuk)

Start: 20:00 (zaczynamy w miarę punktualnie, nie o dwudziestej ósmej)
Wjazd: 15zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz