niedziela

15.06 niedziela - RITA BRAGA - koncert
W niedzielę 15. czerwca zapraszamy na koncert wyjątkowej postaci, portugalskiej singerki/songwriterki Rity Bragi.

Rita grała na jesieni zeszłego roku w Krakowie, jej nadchodzący koncert będzie pierwszym w Warszawie i jednym z trzech polskich w ramach tej trasy.

"[...] bird songs and tutti frutti twilight zone"

RITA BRAGA (ur. 1985 w Lizbonie) to piosenkarka, gitarzystka i performerka, z eklektycznym repertuarem, w którym swoje miejsce znajdują m.in. serbski, szwedzki czy portugalski folk, jazz z lat '20, samba i muzyka Bollywoodu. Pisała i nagrywała muzykę do filmów fabularnych i animowanych, zajmowała się dubbingiem, reżyserowała nieprzewidywalne kabarety, stale odbywające się w Porto, w którym aktualnie mieszka.

Przez pewien czas studiowała i zajmowała się ilustracją, komiksami i animacją; jej edukacja wizualna w widoczny sposób odbija się na jej guście muzycznym i zachowaniu scenicznym.

Od 2004 występuje w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Brazylii: w klubowych piwnicach, teatrach, przedszkolach, na festiwalach i pokazach burleski. Zazwyczaj występuje solowo, śpiewając i grając na ukulele, ale czasem do tej prostej mieszanki dodaje też fortepian, syntezatory, gitary, czy nagrane wcześniej podkłady i efekty.

Mimo tego, że nagrywa i występuje solowo, przez lata udało jej się uczestniczyć w kolaboracjach z tak różnorodnymi artystami jak: Bernardo Devlin, Borts Minorts, Nik Phelps, Vitor Rua, Felix Kubin czy Amanda Jo Williams.

W 2011 wydała swój debiutancki album - "Cherries That Went To The Police", wyprodukowany przez Bernardo Devlina.
(http://www.ritabraga.bandcamp.com/)

W 2012, podczas swojej pierwszej brazylijskiej trasy, w São Paulo Rita założyła zespół - Indiozinhos Psicodélicos. Towarzyszył jej na scenie na koncertach w São Paulo i Rio de Janeiro. Z tym właśnie zespołem i w São Paulo Rita napisała i nagrała swój drugi album. Premiera już w tym roku.

Niedziela, 15.06.2014
Start: 21:00
Wstęp: 10zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz