piątek

19.03 środa - THE SUNLIT EARTH + QUEER RESOURCE CENTER - koncertyTHE SUNLIT EARTH
The Sunlit Earth obecnie kojarzone jest z trójmiejską sceną muzyczną i alternatywną wytwórnią Nasiono Records, ale pochodzi z najzimniejszego miasta w Polsce – Giżycka. TSE grają alternatywny rock – w ich muzyce słychać drapieżne, nowojorskie brzmienie przywołujące skojarzenia z wczesnym The Strokes czy Velvet Underground, połączone z melodyjnością i młodzieńczą energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej.

Zespół może pochwalić się m.in. wyróżnieniem na Festiwalu Fama, zaproszeniem do zeszłorocznej edycji Męskiego Grania (koncert w Żywcu, sierpień 2013) i do zagrania supportu przed grupą The Raveonettes w Gdańsku również w 2013 roku.

Na początku 2013 roku wydali pierwszą EPkę "There’s Something in the Air" nakładem trójmiejskiej wytwórni Nasiono Records. Debiutancka płyta, "Between The Lines" miała swoją premierę 23 lutego 2014 i była połączona z koncertem w studiu Radia Gdańsk w ramach cyklu Metropolia Jest Okey.

FACEBOOK:
https://www.facebook.com/thesunlitearth

YOUTUBE:
http://youtu.be/GRJO958A9ts
http://youtu.be/lpafKLWyfzo

BANDCAMP:
http://thesunlitearth.bandcamp.com/QUEER RESOURCE CENTER
Queer Resource Center to czterech rockmanów, każdy z innego kraju, rezydujących w Warszawie. Kuba (The Car Is On Fire) - wokal; Robin (Modest Mouse, Carissa's Wierd) - najlepszy kumpel, bas Quentin (France) - gitara, wokal; Christoph (Paula i Karol, Eric Shoves Them In His Pockets) - perkusja, głos; oraz Hubert (Eric Shoves Them In His Pockets) - bas.

FACEBOOK:
https://www.facebook.com/qrcwarsaw

BANDCAMP:
https://soundcloud.com/queerresourcecenter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz