poniedziałek

28.11 czwartek - ŁUKASZ RYCHLICKI / MICHAŁ BIELA / MATEUSZ RYCHLICKI. 3 x SOLO - koncerty

 
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór - w czwartek, 28. listopada solowe koncerty zagrają Mateusz Rychlicki, Łukasz Rychlicki i Michał Biela, czyli trzech muzyków tworzących wspólnie zespół Kristen.

Michał Biela
Znany z występów w Kristen, Ściance, Kings of Caramel i innych. Jego zwiewne piosenki na głos i gitarę barytonową są minimalistyczne i osobiste, niektórzy porównują je do muzyki Dave Grubbsa, Jima O'Rourke czy Geoffa Fariny. Biela solo skupia się na prostych harmoniach i melodiach, bez hałasu i ściany dźwięku charakterystycznych dla Kristen czy Ścianki.

Łukasz Rychlicki
Gitarzysta. Znany głównie jako członek zespołu Kristen, z którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi, w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet Salto.

Współpracuje min. z Mikołajem Trzaską, Etamem Etamskim, Piotrem Kurkiem. Z Mike'iem Majkowskim i Pawłem Szpurą tworzy trio Lotto.

Mateusz Rychlicki
Perkusista, znany głównie z zespołu Kristen w którym występuje wraz z bratem Łukaszem Rychlickim oraz Michałem Bielą. Z Łukaszem tworzy także duet Salto, ostatnio gra w Tre22 z Łukaszem Banasiakiem i Jackiem Budyniem Szymkiewiczem. Jego styl oparty jest na zwartej, intensywnej rytmice z dużą dozą energii – jest oszczędny, a jednocześnie sprytnie wypełnia całą przestrzeń, dzięki czemu jego gra nie jest monotonna, Mateusz na scenie wykorzystuje również elektronikę którą emituje poprzez wzmacniacz gitarowy.

Czwartek, 28.11.2013
Start: 21:00
Wstęp: 15zł
Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz