wtorek

19.11 wtorek - PATRICK THE PAN - koncert


PATRICK THE PAN
Pod pseudonimem Patrick the Pan ukrywa się Piotr Madej, którego muzyczny debiut robi furorę w polskim internecie. Ma 24 lata, urodził się i mieszka w Krakowie. Gra na gitarze i klawiszach, śpiewa, jest samoukiem. Jesienią 2012 roku na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał swoją debiutancką płytę "Something of an End". 
 
Muzyka Piotrka to wypadkowa jego wielu inspiracji od islandzkiego, chłodnego piękna, przez dyskretne ukłony w stronę progresywnej Wielkiej Brytanii lat 70-tych aż po współczesną americanę i alternatywne country. Natychmiast po wydaniu płyty pojawiły się same pozytywne recenzje w Polsce (m.in. Dziennik Polski, Uwolnij Muzykę, Brand New Anthem) jak i zagranicą (m.in. indierockmag.com, indiepoprock.com, radiohead.fr). Muzyka Piotra pojawiła się również w eterze (Trójka, Eska Rock, Chilli Zet, Radio Kraków, Radiofonia). Zaraz po wydaniu płyty pojawiły się też pierwsze propozycje koncertowe, w związku z czym Piotr nawiązał współpracę z muzykami, którzy w tej chwili współtworzą wraz z nim zespół Patrick the Pan. W lipcu 2013 roku zespół zagrał na festiwalu Open'er w Gdyni. Był to zaledwie czwarty koncert w ich karierze. Nie jest to jedyny festiwal, który zainteresował się muzyka PTP - zespół zagrał też na takich festiwalach jak Tylko Nie BYTOM, GreenZoo Festival, Grolsch ArtBoom Festival, PiotrkOff Festival czy Opole Songwriters Festival. 
 
Wszystko wokół tego projektu dzieje się bardzo szybko. W maju premierę miał teledysk do piosenki „Bubbles”, w którym jedną z ról zagrał Piotr Cyrwus. We wrześniu tego roku Piotr został zaproszony do gitarowej orkiestry Adriana Utley’a (Portishead) i wspólnie zagrali inauguracyjny koncert SACRUM PROFANUM w Krakowie. 
 
Twórczością Piotrka zachwyca się również Dawid Podsiadło, który niejednokrotnie wychwalał go już na swoim fanpage’u. Dawid wystąpi z Piotrem i jego zespołem jako gość specjalny koncertu!

Wtorek, 19.11.2013
Start: 21:00
Wstęp: 10zł
Eufemia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz