piątek

23.10 środa - IMPRO MITING: NOISE OF WINGS - koncert


Na IMPRO MITINGU 23. października saksofonista Ray Dickaty zaprezentuje powołany do życia w tym roku projekt Noise of Wings:

Maciej Rodakowski - saksofon tenorowy
Ray Dickaty - saksofon tenorowy
Wojtek Traczyk - kontrabas
Hubert Zemler - perkusja

Ray Dickaty, były saksofonista ze znanego zespołu Spiritualized w swoim nowym projekcie "Noise of Wings" przekonuje na wszelkie strony. Kompozycje stworzone przez Dickaty'ego poruszają, dają do myślenia, zaskakują.
Gra Raya Dickaty'ego jest niebywale harmoniczna, za odpowiedzialni są też drugi saksofonista Maciej Rodakowski i oczywiście jedna z najbardziej zgranych sekcji rytmicznych - Wojciech Traczyk na kontrabasie i Hubert Zemler na perkusji. Zapraszamy bardzo serdecznie na tę nietypową podróż w znane-nieznane...

Dążąc do ciemniejszego rodzaju brzmienia, które przypomina nieco średniowieczne burdony, charakteru całości nadają dwa nietypowo brzmiące saksofony tenorowe, co jednocześnie wytycza i wpływa na kierunek kompozycji.

Czerpiąc inspirację ze stylistyki jazzu i współczesnej klasyki, jak Ornette Coleman i Terry Riley, zespół stara się grać jednocześnie "inside and outside the music", łącząc ze sobą technikę kompozycji free z tematami otwartymi na interpretację przez wszystkich muzyków zespołu.

Nieograniczone stylistycznie solówki i otwarty na ciekawe podróże horyzont możliwości, w jakie może ich zabrać każdy melodyczno-liryczny motyw, pozwala zespołowi na wcielanie wielu muzycznych form - od dronów i repetycji do formy free w stylu Alberta Aylera.

Środa, 23.10.2013
Start: 21:00
Wstęp: 15zł
Klubojadalnia Eufemia

Zapraszamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz