środa

15.10 wtorek - LEAKY BOAT & POL WANDA - koncerty

Leaky Boat - Solowy projekt warszawskiego kompozytora, poety i muzyka Piotra Mazurka. Założyciela i lidera Kolorofonu, znanego też z takich składów jak Setting The Woods On Fire czy Centrum. Ostatnio dużo koncertującego z założonym wraz z Bartkiem Kamińskim (ex Kolorofon i Flatcaps) oraz Piotrkiem Cichockim (Artybishops, Long Long) składem Owls Are Not. Drum and basowo - punkowym zespole gdzie gra na basie i śpiewa.
Po latach grania w większych składach wreszcie zebrał się na odwagę żeby po prostu pograć na gitarze i pośpiewać proste, często bluesowe piosenki z bardzo szczerymi i zupełnie innymi niż dotąd tekstami. Brzmienie gitary akustyczniej i śpiew wzbogacone kwaśną, niepokojącą elektroniką. Tu prócz tych trzech elementów jest tylko melodia. Jeśli istnieje coś takiego jak electro-country (i wyłączymy z tego zespół Redneck) to to określenie najlepiej pasuje do projektu Leaky Boat. Klimaty Becka, Kurta Veila czy Bon Iver.
Teledysk i EPka dostępna za proponowaną przez słuchacza sumę na profilu Bandcamp Leaky Boat jest zapowiedzią pełnowymiarowej płyty która ukaże się jesienią tego roku.

Pol Wanda to autorski projekt gitarzysty i wokalisty zespołu Oranżada (Michała Krysztofiaka) oparty głównie na gitarze akustycznej i wokalu poddanych delikatnej preparacji efektami. Całość składa się na psych-folkowe dość osobiste jesionkowe piosenki.

„Pol Wanda (…) poszukuje błogości, zwolnienia tempa, oddechu, klarowności, możliwości realizacji marzeń, spokoju. Poszukuje systemu wartości, który stanie się panaceum dla pędzącego w nieznanym kierunku świata. Poszukuje dla siebie miejsca w obrębie tego świata” Łukasz Folda; popupmusic.pl

Wtorek, 15.10.2013
Start: 21:00
Wstęp: 10zł
E

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz