środa

04.11 poniedziałek - Z MGŁY I LIŚCI - koncerty¤ ERSHA [LT] + CADAVER KAGE [PL]
¤ AB INTRA [PL]
¤ ABANDONED ASYLUM [PL]
¤ TIRIPS [PL]
¤ WE WILL FAIL [PL]
¤ Wojciech Kwapisiński [PL]

=====================================================

Ersha - https://soundcloud.com/ersha
Secret Thirteen mix - http://secretthirteen.org/secret-thirteen-mix-006-ersha/

Tadas Maksimovas, twórca muzyki ambient z Litwy. Jego twórczość cechuje atmosfera mgły, wypełnionej nieustającymi echami współbrzmień. W klasycznych ambientowych ramach umieszcza field recording, wirtualne syntezatory i efekty. Konsekwentny rozwój trajektorii dźwiekowej i wyczucie użytych środków czynią jego kompozycje interesującymi od początku do końca. Szeroki zakres akustycznej ekspresji delikatnie wypełnia środowiska w których jest słuchany. Przepływające fragmenty ścieżek filmowych oraz szepty tajemniczego śpiewu tworzą przestrzeń dla wyobraźni. Tadas twierdzi że jego muzyka ukrywa egzystencjalne pytania do wszechświata.


występowi Ersha bedą towarzyszyły wizualizacje w wykonaniu
Cadaver Kage

=====================================================

AB INTRA

Projekt Radosława Kamińskiego, wyrażający się w około ambientowych formach. Ideą projektu jest próba odnajdywania wewnętrznej jaźni poprzez dźwiękową eksplorację. AB INTRA jest ilustracją obrazów manifestujących się w umyśle autora, jednak wykorzystanie formy zbliżonej do ambientu otwiera przed odbiorcami możliwość dokonywania własnych interpretacji i wglądów w wewnętrzną sferę własnych umysłów. Dotychczasowe manifestacje AB INTRA na planie fizycznym to demo cd-r DEMIURGIA wydane przez Prodistri (sublabel ówczesnego War Office Propaganda), udział w VI części serii wydawniczej SCONTRUM wraz z BISCLAVERET i SECT, wydanego również za sprawą WOP oraz dwa albumy wydane przez Zoharum, „Aura imaginalis” i „Supremus”

=====================================================

ABANDONED ASYLUM

Dark ambientowo/industrialny projekt z Polski, założony w 2004, za którego odpowiedzialny jest muzyk i grafik Łukasz "Dani" Czajka. Muzyczna podróż rozpoczęła się w 2002 roku wraz z wcześniejszym industrialnym projektem Zoth-Ommog, ale po wydaniu jednego albumu na CDr pt. "Megalit" projekt został zamknięty w 2004. Abandoned Asylum to idea miejsca wewnątrz nas samych, które odnaleźć można poprzez muzyczną eksplorację opustoszałych fabryk, zapomnianych uliczek, pradawnych lasów, a nawet krawędzi kosmosu. Lata 2006-2009 to okres największej aktywności projektu. W 2006 roku nagrane zostało pierwsze promo, a rok później powstało wiele materiału który ukazał się w późniejszych wydawnictwach. Także w 2007 Abandoned Asylum występował na żywo wraz z Svartsinn'em i Nothaun'tem w Poznaniu. Na 2008 rok przygotowany był materiał, który ukazać się miał nakładem niemieckiej Thonar Records, niestety wytwórnia zakończyła działalność zanim płyta się ukazała. Między rokiem 2009, a 2010 projekt został czasowo uśpiony. W 2012 roku projekt został reaktywowany i rozpoczęły się dalsze prace na nowym materiałem, który ukazał się w marcu 2013 roku nakładem Malignant Records pt. "Derelicts Of Distant Hope". W międzyczasie, jako mp3, zostały także wydane dwie EPki nakładem Kalpamantra ("Memories Of That We Have Lost" w 2012 i "Endless Path Of Loneliness" w 2013).

=====================================================

Tirips - http://tirips.bandcamp.com/
Ale wasza mowa niech będzie: Tak, tak, nie, nie; a co nadto więcej, jest od Złego.

Ola Grunholz - laptop
Piotr Tkacz - gramofon+przedmioty

=====================================================

We will fail. - http://wewillfail.bandcamp.com/

=====================================================

Wojciech Kwapisiński - gitarzysta, improwizator. Współtwórca i członek zespołów Airth, Gamid Group, Nor Cold Quartet, Altona, Puppetteine, Zwichnięci Dandysi, Julian Ochorowicz, Jedność, Ian Czapla. Założyciel DIY Labelu Wytwórnia Element.
www.kwapisinski.blogspot.com
Tego wieczoru zagra krótki improwizowany set z Piotrem Tkaczem.

=====================================================

4.11.2013 godz. 20.00
Klubojadalnia Eufemia
Krakowskie Przedmiescie 5, Warszawa
wstęp 10 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz