środa

26-28.04 piątek - niedziela WARSZTATY MUZYCZNE: PIERRE BOREL/ JOEL GRIPZapraszamy na dwudniowe warsztaty muzyczne prowadzone przez Pierre'a Borela (saksofon) i Joela Gripa (kontrabas).

Piątek 20.00 - koncert duetu Pierre Borel & Joel Grip (dla uczestników warsztatów wstęp wolny)


Sobota 15.30 - warsztaty muzyczne część 1

sobota 20.00 - koncert Borel & Grip z uczestnikami warsztatów


niedziela 15.30 - warsztaty muzyczne część 2

niedziela 20.00 koncert Borel & Grip z uczestnikami warsztatów


Warsztaty przeznaczone są dla muzyków o różnym stopniu zaawansowania. Warunkiem jest jedynie zainteresowanie improwizacją w muzyce. Każdy muzyk powinien przynieść swój sprzęt (służymy pomocą w miarę skromnych możliwości).


koszt dwudniowych warsztatów to 120 zł. Limit miejsc: 15.


Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres: eufemia.e@gmail.com z dopiskiem "warsztaty"

a także telefonicznie: 515 590 803
Pierre Borel i Joel Grip są rozpoznawalni w muzycznych kręgach zarówno w Europie, jak i w Północnej Ameryce i Azji. Będąc najbardziej aktywnymi członkami kolektywu Umlaut Records swoją indywidualną artystyczną ekspresję – jako soliści oraz członkowie mniejszych i większych składów takich, jak Peeping Tom, Obliq, SNUS, Pierre Borel Septet itd. – łączą z pracą kuratorów i animatorów kultury. Występowali z wieloma artystami muzyki improwizowanej m.in. Axelem Dörnerem, Evanem Parkerem, Alanem Silva, Burckardem Beinsem. Współpracują też z polskimi muzykami – wystąpili z zespołem kr39 na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY w Lublinie. Joel prowadził warsztaty muzyki improwizowanej organizowane przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Zaś we Wrocławiu pojawiają się cyklicznie na koncertach w klubie Falanster.

Energetyczny kontrabasista i producent Joel Grip (Szwecja) pełni bardzo ważną rolę na nowej europejskiej scenie improwizacji. Założona przez niego wytwórnia Umlaut Records skupia kreatywnych muzyków, aby promować ich muzykę na scenach międzynarodowych. Od 2003 roku, artysta jest jednym z głównych organizatorów szwedzkiego festiwalu spotkań artystów Hagenfesten. Poza trasami z takimi grupami, jak Peeping Tom, Kege SnĂś, Je Suis! czy SNUS, intensywną i osobistą muzykę Gripa można było usłyszeć na koncertach solowych, w duetach i większych grupach improwizujących w całej Europie, jak również w USA i Azji. Poza stricte muzyczną działalnością, muzyk często współpracuje z wykonawcami tańca współczesnego i butoh, jak również z poetami, filmowcami i innymi artystami. Ponadto, siłą swojej muzyki Grip wzmacnia głosy bezdomnych, wspierając organizację Public Health Music.

Pierre Borel to paryski saksofonista i kompozytor koncentrujący się w swojej twórczości na muzyce improwizowanej i eksperymentalnej. Od 2006 roku, artysta mieszka i tworzy w Berlinie. Muzyk występował w większości krajów europejskich, jak również w Japonii i USA. Regularnie gra z takimi artystami, jak Tobias Delius, Hannes Lingens, Derek Shirley, Tetuzi Akiyama, Christoph Kurzmann i Didier Lasserre. W roku 2008, uzyskał tytuł magistra na kierunku jazzu berlińskiego Jazz-Institute. Obecnie Borel studiuje filozofię w Paryżu. Wspólnie z Florian’em Bergmann’em i Hannes’em Lingens’em tworzy kolektyw Umlaut Berlin, który w zeszłym roku wydał trzy albumy i zorganizował dwa festiwale muzyki improwizowanej.

http://www.borelgrip.com/Site/Borel_Grip.html

http://www.youtube.com/watch?v=xW_NMQMw3Es

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz