piątek

4.04 - NOISE WASTE 14 - koncert + impreza


Trauma Unit
Urinatorium
Mchy i Porosty (ex-Annna)
Airth
Shortsleeves
XV Parówek

Trauma Unit
Duet łączący elementy harsh noise z power electronics – pulsujące trzeszczące loopy wybrzmiewające na tle ambientowych krajobrazów, sprzężenia, oraz siarczyste wokale.
W składzie znani gdzieniegdzie twórcy takich delikatnych projektów muzycznych jak Ironlung, Spaceship to Hell czy I Am A Slut i Self-­Inflicted Violence.

Airth
Warszawski zespół grający muzykę drone/ambient/noise. Dwie gitary, laptop, elektronika i inne zdarzenia dźwiękowe, które w oparciu o improwizację tworzą transowe przestrzenie muzyczne.
Olga Koter - elektronika
Łukas Sosiński - laptop
Dariusz Pietraszewski - gitara
Wojciech Kwapisiński - gitara
http://airth-band.blogspot.com/

Urinatorium
Przedwsięzięcie mające na celu poszukiwanie, badanie i obróbkę dźwięków, które można uznać za metaboliczny. Cel tych poszukiwań jest przede wszystkim poznawczy, jednak rezultaty pracy, produkcje dźwiękowe mogą być odbierane estetycznie. Prowadzone przez Huberta Wińczyka który gra w zespołach kakofoNIKT, Revue svazu českých architektů, WW Duo.

Mchy i Porosty
Bartosz Zaskórski jako mchy i porosty to monotonne syntezatory, groźne kostki i dobrze rozwinięta plecha, zagra piosenkę o swoim kocie, który złamał łapkę ale już mu nic nie jest

ShortSleeves
Jednoosobowy projekt Łukasza Kacperczyka. Jego wydana na początku roku pierwsza EP-ka „Studies in Listening and Easy Listening” to krótkie studium potencjału syntezatora modularnego. Łączy fragmenty generatywne, samogrające, z improwizowanymi partiami nagranymi przy użyciu kontrolera wstęgowego. Sto procent syntezy, zero akustyki. ShortSleeves łączy wieloplanowość rezonującej przestrzeni ze wstrzemięźliwością ciszy, a gęstą narrację wałęsającą się bez celu przeplata z czystością pojedynczych głosów.
http://modularneaudio.bandcamp.com/album/shortsleeves-o-studies-in-listening-and-easy-listening

XV Parówek
Bartek Kalinka, tworzy muzykę eksperymentalną i noise, oraz prowadzi wytwórnię płytową o tej samej nazwie od połowy lat 90-tych. Jego zainteresowania to muzyka konkretna, field recording, syntezatory analogowe, sprzężenia, drony, harsh noise walls oraz wykorzystanie akustycznych instrumentów muzycznych.
http://www.xvp.pl/

plakat: Bartosz Zaskórski (http://bartoszzaskorski.blogspot.com/), typografia: Zosia Rogula

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz