piątek

20.03 środa - IMPRO MITING: CHYL/ KOTER/ WÓJCINSKI


IMPRO MITING: KONRAD CHYL/ KSAWERY WÓJCIŃSKI/ OLGA KOTER - koncert

Tym razem w ramach cyklu prezentującego wykonawców muzyki improwizowanej zagra perkusista Konrad Chyl, kontrabasista Ksawery Wójciński i Olga Koter grająca na elektronice.

Konrad Chyl - perkusista, improwizator, artysta dźwiękowy. Uczestniczył w sesjach muzyki improwizowanej grając na perkusji, elektronice, gramofonie i przedmiotach z muzykami takimi jak: Joel Grip, Pierre Borel, Krzysztof ,,Arszyn” Topolski, Mikolaj Pałosz, Patryk Lichota, Piotr Tkacz, Piotr Kala, Oier Iruretagoiena, Kim_Nasung, Konrad Gęca i inni.

Poszukuje własnej formuły działania (sytuacja dźwiękowa) na pograniczu koncertu i instalacji dzwiękowej.
Autor muzyki do spektaklu ,,Kosmos” dla Lubelskiego Teatru Tanca. W lubelskim Ośrodku Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ,,Rozdroża" organizuje autorski festiwal ,,AudioLogie” poswięcony sztuce dzwięku i muzyce elektroakustycznej.

https://soundcloud.com/harpakahylo

Ksawery Wójciński – kontrabasista, improwizator. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Okrzyknięty Nikiforem polskiego kontrabasu. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska,Michael Zerang, Hans Peter Salentin, Norris Garner,Nicole Mitchell, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency , Hera . Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa czy Freddie Mercury. Jest artystą wiecznie poszukującym.

http://www.ksawery.wojcinski.inemu.com/index.html


Olga Koter – muzyk, improwizatorka. Gra na instrumentach elektronicznych i elektroakustycznych. Związana z warszawskim zespołem Airth grającym muzykę drone/ambient/noise. Tworzy także swój solowy projekt.

http://airth-band.blogspot.com/

START: 21
WSTĘP: 10 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz