sobota

07.02 czwartek - Impro Miting + Afterparty

Michał Dymny - gitara
Bartosz Ignacy Wrona - głos
+
Olgierd Dokalski - trąbka
Ray Dickaty - Saksofon

afterparty:
K1


Druga odsłona cyklu prezentującego muzyków z kręgu muzyki free impro. W zamierzeniu każde spotkanie ma być wyjątkowym i prezentować interesujące kooperacje/zespoły, ale także muzyków solowych poruszających się w tej stylistyce. Tym razem zagrają Michał Dymny, Bartosz Ignacy Wrona oraz ich goście: Olgierd Dokalski i Ray Dickaty.

po koncercie after:
Ka Jeden
http://www.soundcloud.com/k1x
http://www.facebook.com/ka1eden

START: 21
WSTĘP: 10 PLN

Michał Dymny jest muzykiem improwizatorem. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski kolektyw Improvising Artists, a także w projektach o nazwie „Entropy" oraz „Process – Laboratory of Intuition".
Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w festiwalach: Audio Art, Unsound , PAFME Festival, Paprika Jam (festiwal improwizacji), Laboratorium Intuicji, 2nd RELATIVE (CROSS)HEARINGS FEST w Budapeszcie, Art-Camp w Jászberény i innych. W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej wraz z klubem Święta Krowa w Krakowie oraz Radiem Art.
Obecnie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, współtworzy zespół Nucleon oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając w grupie Sound Ensemble.
www.myspace.com/michaldymny

Bartosz Ignacy Wrona – Muzyk, wokalista, bajkoczytacz. Artysta pracujący przede wszystkim z rozszerzonymi technikami wokalnymi, improwizator. Członek i dyrygent Cracow Improvisers Orchestra.
http://www.myspace.com/89777700

Olgierd Dokalski - Trębacz i cybernetyk, urodzony w Warszawie. Samouk. Obecnie prowadzi kwintet Daktari, kwartet Nor Cold, współtworzy zespoły kIRk (który debiutował albumem "Msza Święta w Brąswałdzie" LP&CD, Innergun 2011/12), Altona i Jan Czapla.

Ray Dickaty - saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty'ego składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie "Anutha Zone". Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy. Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz