poniedziałek

09.05 środa PRZESTEROWANE SZCZURY - CONCERN (USA) / MATAR DOLORES (IT) / MAAAA (PL/RU) / NYCTALOPS (RU) / EVENING WITH DEAF (PL)


CONCERN (Drone, USA)
Istniejący od 2004 roku solowy projekt Gordona Ashwortha. Jego muzyka jest efektem manipulacji elektroakustycznych, hiperbolizacji harmonicznego rezonansu, field recordings, eksperymentów na taśmach – wszystko zespolone w kolażowych formach dźwiękowych. Brzmienie CONCERN to przeplecione w ruchu obecności nabrzmiewających monumentalnie harmonii i niepostrzeżenie wyłaniającego się rozkładu. Jako CONCERN Ashworth wydał dwie płyty, koncertował w USA, Europie, Japonii, Australii i Nowej Zelandii. Jego inne wcielenia twórcze to min. Oscillating Innards, CAEN, Knelt Rote, Black Air, Vile Horrendous Aerial Bombardment.
http://forcedbloom.com/concern.htm

MATAR DOLORES (Drone/noise, Włochy)
Muzyczna kolaboracja Francesco Tignola i Giuseppe Esposito. Aktywni artystycznie w Naples na południu Włoch. W swojej muzyce wykorzystują zakomponowane rygorystycznie field recordings, zaskakują publikę masywnością brzmienia, dynamizowanego przez nieoczekiwane dźwiękowe kontrapunkty. MATAR DOLORES współpracuje z włoską niezależną wytwórnią Joy De Vivre , gdzie niedługo ukaże się ich materiał dystrybuowany na taśmie. Album dedykowany jest Karlowi Polanyi.
http://www.joydevivre.it/
http://soundcloud.com/matar-dolores

MAAAA (Harsh noise, Rosja/Polska)
Wściekły jak diabli surowy noise z lasu Kabackiego.
Burza potępienia, clash'n'clank metalu, szokujący róg śmierci, krwawy hałas dla nihilistów. Istniejący od 2003 roku projekt dźwiękowy, badający wytrzymałość i reaktywność publiki.
http://www.maaaa.org/

NYCTALOPS (Harsh noise, Rosja)
Nowa szkoła rosyjskiego harsh noise z odległej, fabrycznej rosyjskiej mieściny – Andrejewki. Rój metalicznych szarańczy przemierzających przerdzewiałą plątaninę kabli. Pierwsza wizyta w Polsce.
http://soundcloud.com/nyctalops

EVENING WITH DEAF (Ambient/noise, Polska)
Projekt Evening With Deaf powstał z inspiracji eksperymentami dźwiękowymi w obrębie szeroko pojętej awangardy i bardziej poszukujących prądów muzyki popularnej. Bazuje na emocjach i zakorzenionych w rytmie pierwotnych intuicji muzycznych.
Jest próbą połączenia tradycji eksperymentalnej z energią gatunków, w których istotny jest rytm. Poszukuje motoryki lecz nie koncentruje się na strukturach rytmicznych. Podstawą tych działań jest improwizacja i nieskrępowane eksperymentowanie z dźwiękiem.
http://eveningwithdeaf.art.pl/

http://youtu.be/n-9TaJ890NU

Facebook: http://www.facebook.com/events/425319930818025
Last.fm: http://www.lastfm.ru/event/3258070+Przesterowane+Szczury


Start: 20
Wjazd: 15

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz