wtorek

29.03 czwartek RACHAEL & THE FREUDERS


Ściana gitar, punk, psychodelia, improwizacja, brak ograniczeń. To łączy The Freuders i Rachael. Po raz pierwszy wystąpią razem 29.03 w Eufemii.

Rachael to trio, które zamiast się promować i robić cyrk na Facebooku po prostu gra rock’n’rolla. Punkowe podejście, darmowe piosenki, rzadkie improwizowane występy oraz koncerty z ich ulubionymi wykonawcami z kraju i zagranicy. Może nagrają płytę, może pojadą w trasę, może zaczną grać country, może założą sektę. Sami nie wiedzą, zbyt często zmieniają im się humory i upodobania.

The Freuders to minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Chłodno i bez przebaczenia. Początki zespołu sięgają września roku 2008 i koncertu George’a Clintona w Warszawie. Biorąc pod uwagę obecną formę muzyczną The Freuders, aż strach pomyśleć, że zespół zaczynał od funku (a są tacy co i to pamiętają!). Po 3 latach współpracy zespół zdecydował się zarejestrować materiał składający się na ich debiutancką EP-kę “Hikikomori”. W grudniu ubiegłego roku zagrali na 7. Urodzinach Radia Aktywnego, najstarszej studenckiej rozgłośni w Warszawie, a w lutym wystąpili na deskach stołecznego Hard Rock Cafe w ramach konkursu Hard Rock Rising.

Wstęp: 10PL
Start 21:00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz